routt

Destilační přístroj vlastnit můžu,ale je povolena domácí výroba alkoholu???

Myslím tím výroba alkoholu pro VLASTNÍ potřebu je to legální???

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Myslím, že platí nějaká ohlašovací nebo registrační povinnosti, ale nevím od jakého množství.

Další odpovědi
gnosis

podle me se z vyrobeneho alkoholu odvadi dan. jestli je tam nejaky limit vyroby nevim :-/ taky bych rek, ze pristroj musi byt nejak zkontrolovan a zaplombovan.

samozrejme ze i bez toho si to doma palit muzete, ovsem je to postaveno mimo zakon, „na cerno“.

gepik

Doma se pálit kořalka nesmí. Jednak není zaručena zdravotní nezávadnost a asi hlavně by se těžko vybírala daň.