Macák123

Poradíte s příkladem z deskriptivní geometrie na průnik přímky a roviny?

Dobrý den… Dostali jsme za úkol ve škole vyrěšit několik příkladů průniku roviny a přímky, bohůžel si s některými nevím rady.

Jde o cvičení 5 a v něm příklad a), u kterého vůbec nevím, jak by měl průnik vypadat a příklad d), kde zase nevím, co znamená bod X zadaný nekonečnem.

Díky

Nejlepší odpověď
quizzi

K určení průsečíku přímky s rovinou použijeme krycí přímku. Krycí přímka je přímka, která je v jednom průmětu shodná s danou přímkou, ale leží v dané rovině.
Průsečík přímky p s krycí přímkou je současně průsečík přímky s danou rovinou.

To nekonečno v zadání roviny α = (∞, 6, 5) znamená, že stopy roviny jsou rovnoběžné s osou x a prochází bodem 6 na ose y a bodem 5 na ose z.