cvak

Jak správně zadat desetinná čísla ve Visual Studio 2010?

Dobré ráno, potřeboval bych od vás pomoct s jednou věcí. Programoval jsem consolovou aplikaci a narazil jsem na menší problém. Chtěl bych zadat v příkazu else if desetinnou čárku v čísle, ale vůbec nevím jak na to. Navíc bych ještě potřeboval aby v závorce bylo například 1.0 až 1.4. V podstatě bych potřeboval poradit jak nastavit aby VS bralo desetinné čárky a jak udělat to rozpětí čísel, těch 2.00 až ty 2.3. Předem se omlouvám kdyby to nedávalo smysl, ale nevím jak jinak to popsat.
Doplňuji:
Je to v programovacím jazyku C#

Odpovědi
setapouch

var i;
if (i >= 1.1 && i <= 2.1)
{
}

Ale tohle jsou absolutni zaklady…

Quimby

Tohle ale nezáleží na VS, ale na programovacím jazyku.
Takže si hlavne dej pozor na typy proměnných. Třeba do proměnné typu INT neuložíš desetinné číslo.

Mr. XYZ

float i;
if(i >= 2.0f && i <= 2.3f)

stačí?

cvak

A jaký typ by to měl být?