Avatar uživatele
anonym

Deprese-jak ji poznat?

Jak se poznají příznaky dlouhodobé deprese ještě před návštěvou lékaře?
Doplňuji:
Kamarádka si připadá neschopná,líná a bez energie,neplní takřka žádné povinnosti,celé dny tráví sama,vyhýbá se společnosti,přes­tává o sebe dbát.Mám podezření na depresi,z vašich odp.vidím,že oprávněně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? Nikkol, anonym, briketka10, anonym, Ied, anonym, boIak, HIada před 4423 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Stačí zadat dotaz do modré lišty nebo na internetu. Pokud nechcete jenom teorii, tak Vám garantuji, že příznaky deprese poznáte. Nic se Vám nechce, nic Vás nebaví, máte „blbé“ myšlenky. Točíte se v jedmon kruhu, ze krerého není úniku. Tento problém ještě graduje v předjaří, protože špatné počasí má na zdravotní stav člověka také negativní vliv.
Snažíte se ze své situace najít východisko, ale nic optimistického se Vám nedaří najít. Může to jít až tak daleko, že jako jediné východisko z tohoto stavu a snaha už takto nežít, je nežít vůbec. Hodně depresí končí sebevraždou.
Nejdůležitější otázkou zůstává, dokáže-li si člověk s depresí uvědomit, že depresi má.

Doplňuji:
Bohemico, tak to jsou opravdu symptomy, které se u deprese projevují. Bylo by dobré kamarádku poslat na psychiatrii, nebo tam s ní rovnou zajít. Snad se Vám to povede. Špatně se kouká na člověka, který je nám něčím blízký, když se propadá stále víc na dno.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=10&gs_id=1u&xhr=­t&q=p%C5%99%C3%AD­znaky+deprese&pf=p&scli­ent=psy-ab&oq=p%C5%99­%C3%ADznaky+d&aq=0&a­qi=g4&aql=&gs_sm=&gs­_upl=&gs_l=&pb­x=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.,cf.osb&fp=1978eb8­33d43e942&biw=1067&bih=5­35

pociťujete dlouhodobý smutek
trápí Vás úzkosti
cítíte svíravý pocit na hrudi
snadno se unavíte
do ničeho se Vám nechce
přepadají Vás černé myšlenky
obviňujete se i z banálních věcí
těžce se Vám spí, nebo nespíte vůbec
přes den naopak spíte až moc
časté (neustálé) polehávání a posedávání
jste pesimističtí, bez energie, neklidní a jste nervozní

Doplňuji:
http://www.uzis­.cz/cz/mkn/F40-F48.html

zde jsou popsané všechny fobie, vložila jsem je se všechny – odkaz jsem nezkracovala, které mohou na Tvou kamarádku působit negativně, je jich mnoho, proto bych Ti doporučila, jen jestli bude chtít a přemluvíš ji k návštěvě odborného lékaře a doprovodíš ji, přeji Vám oběma hodně štěstí a kamarádce uzdravení..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Dám Ti link na bezvadnou stránku, kde najdeš nejen test na depresi, ale i mnoho užitečných rad a tři 14 denní kurzy. Vyzkoušela jsem jeden na sobě a hodně mi pomohl.
http://www.vel­ka.zlutasova.cz/
U každého člověka se to totiž může projevovat jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Když na nepříjemné stavy a pocity frustrace nepomůže B komplex.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sůwa

Největší zádrhel je v tom, že z deprese se kamarádka nedostane vlastní vůlí. Buď pomine příčina, nebo se musí svěřit do rukou odborníka, v tomto případě psychiatra, který jí napíše léky, ale působení antidepresiv začne až po nějaké době užívání – ne hned. Pokud je deprese spojena se stavy úzkosti, je to větší problém, protože léky na úzkost jsou vesměs návykové.

před 4423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

nemám ráda opisování dotyčná ví koho myslím..

před 4424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Měla bych tomu nějak rozumět? Nechápu…

před 4422 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek