Depozice partikulární hmoty

prosím potřebuji jen nakopnout už si to nepamatuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Depozice partikulární hmoty

  • sedimentace částic – převážně v důsledku gravitace
  • difúzní transport (viz. plynné látky) – záchyt na povrchu, pravděpodobně elektrostatic­kými silami
  • setrvačný impakt a záchyt – částice v důsledku mnohonásobně vyšší hmotnosti oproti molekulám atmosférických plynů „nestačí“ reagovat na změnu směru prudění – např. při obtékání kopce apod.
  • velikost souboru částic – charakterizovaná hodnotou MMD (mass median diameter) – prakticky rozměr částice o průměrné hmotnosti určené z váženého průměru

http://knc.czu­.cz/~vachm/che_pro/ch_at­mo.html

anonym

dík hledala jsem to ale nenašla dohaduji se o ozonové vrstvě