SAMSULINA

Deponování

chci se zeptat co to znamena kdyz je napsano srazeno ze mzdy a deponovano z duvodu nenabyti pravni moci dekuji

Nejlepší odpověď
dudu

Znamená to, že Vaše prostředky byly z nějakého důvodu dány do úschovy – dočasně.

Další odpovědi
standa

S největší pravděpodobností se jedná o „termíny“ používané při EXEKUCI Z PLATU:

  • zaměstanavatel obdrží exekuční příkaz, který je dosud nepravomocný (běží odvolací lhůty, případně se některý účastník řízení odvolal…)
  • ihned poté je zaměstnavatel povinen srazit ze mzdy potřebnou částku, kterou však zatím oprávněnému (či exekutorovi) neodešle…, zůstane tak tato částka DEPONOVÁNA na účtech zaměstnavatele
  • jakmile usnesení o výkonu rozhodnutí (exekuční příkaz) nabyde právní moci, tak pak zaměstnavatel všechny dosud sražené částky + všechny budoucí srážky až do celkové výše pohledávky odešle (bude odesílat) oprávněnému

panenka

deponovat znamená- uložit, ukládat, dávat do úschovny.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/de­ponovat

led

znamená to, že peniaze boli z určitého dôvodu zadržané, uložené a vyplatené budú pri doriešení prípadu. Stále sú vaše, ale nemôžete s nimi narábať.