kocour09

Denně mi najde Avast podezřelé soub.pomocí"he­ur.metod",ve tvaru např. 3AC91158–2B02–4209–8CC,denně jiné.Co s tím?Mazat?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Pošli to Alwilu na rozbor pokud v tom souboru nemáš uloženo něco cenného (např. PIN a číslo platební karty).

Napiš co je to za soubor. Zkus ten soubor project jiným antivirem, nebo antivirem on-line, např. Esetem (http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/).

Taky existuje webová stránka, jde je víc antivirů, bohužel nevím jak se jmenuje, třeba mě někdo zkušenější doplní.

Je to nález tzv. heuristické analýzy. To antivir soubor „virtuálně“ spustí a zkoumá zda se nechová jako vir.

Tyto analýzy jsou méně spolehlivé a jsou jen doplňek ke klasickému zkoumání, zda soubor obsahuje kód viru.