Oprah

Deli, prosím co to přesně znamená, že to není vázaná živnost, jedná se o to fotografování, mockrát Vám děkuji..

Nejlepší odpověď
chudst

Zkusim odpovedet misto Deli – volna zivnost = proste nevyzaduje zadnou odbornou zpusobilost (tj. nejakou specializovanou skolu + praxi).

Chcete-li o tom neco trosku podrobneji, tak se podivejte napriklad sem: http://www.jak­podnikat.cz/ziv­nosti-volne-vazane.php (ale podstatu toho jsem popsal).

=================
Pro ostatni: autorka otazky navazuje na otazku jinou – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mohu-fotografovat-svatby-a-mit-fotoatelier-i-kdyz-nejsem-vyucena-fotografka

Další odpovědi
Deli

Chudst – díky za pohotovější odpověď… Jinak pro naši fotografku: až si budete chtít vydělávat fotografováním a mít ateliér, budete muset napřed zajít na Živnostenský úřad a udělat si živnostenský list. Živnosti se dělí na volné (myslím, že právě to fotografování tam spadá) a vázané (pro výkon určitého povolání musíte splňovat zákonné podmínky, třeba mít určité vzdělání, zkoušky, x let praxe v oboru apod.)
Asi to neříkám zcela přesně v odborných termínech, ale prostě pokud chcete mít obchod s oděvy nebo fotografický ateliér, nemusíte proto mít fotografickou školu nebo být vyučená švadlena.