verity

Jaké jsou mé šance u rozvodu při dělení majetku, postavili-li jsme s manželem rodinný dům na pozemku manželových rodičů?

Ráda bych se zeptala, jaké jsou mé šance u rozvodu při dělení majetku, když jsme s manželem postavili rodinný dům na pozemku manželových rodičů. Plánovaná cena byla 1790000,– Já splácím 1040,– úvěr ze stavebního spoření. Jinak jsme se na stavbě podíleli společně. Mám nárok na polovinu? Má dům stejnou hodnotu, nebo cena klesne, když je na pozemku rodičů? –

Odpovědi
Hlada

Do SJM patří dům + hypotéka. Při dělení vám patří polovina. Kdybyste ho chtěli prodat, museli byste se nejdřív vypořádat s rodiči, protože by byl na cizím pozemku neprodejný. Pokud ho nebudete prodávat a nechá si ho manžel, tak vám patří polovina splátek + nějak ohodnocená vaše práce. Na tom se musíte dohodnout. Když se nedohodnete, prosoudíte to.
Špatná dohoda je lepší, než dobrý soud.

pizlicka

Je logické,že cena domu klesne.než se stavi,kupuje se pozemek.pozemek muze stat od milionu,nahoru­.nejlépe si pozvat odhadce na dům-bez pozemku at udela odhadni cenu.a jinak nevim.na koho je psany dům?