mikyssek

Dělení bez kalkulačky

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak se dělí bez kalkulačky bohužel jsem to zapomněla. Mockrát děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

je-li dělitel dvojciferný, snad pomůže tento odkaz:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradte-jak-se-mam-naucit-pisemne-deleni-dvojcifernym-delitelem

Další odpovědi
snookerballs

LOL!
Takže třeba příklad 10:2=5, protože 5 je v desítce dvakrát. Zkouška je 5.2=10. Nebo 3:2=1 zb. 1 protože 2 je v trojce 1 a ten zbytek +1. Zkouška je (1.2)+1=3 nebo prostě 1.2+1=3. To jsou jen základy, pak na tom musíš stavět abys mohla dělit třeba 54:6=9 atd.