Zlatý

Děláte to také tak ? Když přijdete k semaforu, zmáčknete tlačítko několikrát za sebou?

Domníváte se, že kvůli tomu vám naskočí zelená a že se zastaví celá doprava a počká, až přejdete? Jde o projev netrpělivosti, nebo pocit uspokojení ze cvakajícího semaforu, nevědomost aj.?

Také jste si všimli, že některý chodec málem "rozfláká" tlačítko a ohrozí i sloup?. Zbytečně, zelená barva ho neposlechne.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jiný důvod.

Doplňuji:
Tlačítko na pouhé zmáčknutí nereaguje,
je třeba do něj promluvit,stačí se trošku ohnout a říct:
"Chci přejít a to hned!!!!!!!"
Pak je okamžitě zelená.........

Další odpovědi:

Bronzový

Do tlačítka třískám, pokud neohrozím celý sloup.

Doplňuji:
Znám takovou fámu. Prý existuje tajný kód. Tenhle kód znají pouze V.I.P. osoby jako třeba lidi z ministerstev apod. Když stojíte na přechodu a chcete hned přejít stačí zmáčknout to tlačítko jednou krátce a jednou dlouze, a hned naskočí zelená ! Ale je možný že to funguje jenom na křižovatkách které jsou v okolí důležitých institucí.

Stříbrný

Jiný důvod.

Doplňuji:
To jsem nikdy nemačkala, nikdy mě nenapadlo to zmáčknout :-)

Zlatý

Jiný důvod.

Skutečně obvykle mačkám tlačítko několikrát, i když nemám odpozorováno, že by násobné stlačení mělo nějaký urychlující efekt (ale sloupem necloumám).
;-)

Ale zajímavý fórek se před pár lety povedl Janu Kužníkovi (iDnes) - http://technet.idnes.cz/… .

Zlatý

Jiný důvod.

Zlatý

Jiný důvod.

Nedělám to. Jen úplně vyjimečně se ocitnu u semaforu s tlačítkem. Snad nikdy jsem tlačítko nemačkal. Vyčkám a nijak mně to nestresuje.

Stříbrný

Jiný důvod.

Doplňuji:
pěšky nechodím,jezdím na kole.Tudíž přechody nepoužívám.
Jediný kde to používám je když vyjíždím z náplavky na nábřeží u Mánese.Tam to je přímo pro cyklisty určené. Ale zmáčknu jednou,proč do toho mlátit jak hluchej do vrat.

Stříbrný

Tlačítko nepotřebuji, přecházím na čerenou a kličkuji mezi auty.

Nechci na to sahat - nesahám ráda na kliky a držadla, jen v rukavici, nebo přes kapesník :DDD

Bronzový

Jiný důvod.

Doplňuji:
Kde chodím pěšky nejsou semafory,a kde jsou tam není toto tlačítko nebo tam nechodím!!!

Stříbrný

Jiný důvod.

Uvedeno o stejne otazky drive.

Pokročilý

Do tlačítka třískám, pokud neohrozím celý sloup.

Pokročilý

Jiný důvod.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Hodně zvláštní otázka a ještě divnější anketa. Dokážu si představit, že pro někoho může být systém řízení semaforů komplikovaný (zvlášť pokud nejde o pevný cyklus, ale dynamické řízení). Ale nějak mi uniká, proč v anketě není nejlogičtější odpověď "zmáčknu jednou a čekám, protože vím, že na mě dojde (vyjma případu poruchy)"

Zlatý

annas

Ad setaoouch, ano odpovídal jste, ale otázky nejsou stejné. U té mé anketní jde o pohled chodce, nikoliv "které tlačítko ovládá který semafor?"

http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

gagaga

:)..a jeste jedna " zajimavost :
ja jednou cekala na syna pred bankou ..u semaforu..asi 5 minut
a zjistila jsem, ze zelena naskakovala proc chodce uplne ve stejnem intervalu , at nekdo mackal, nebo ne
asi 2 krat se stalo, ze nikdo prejit nechtel, ..prechod prazdnej, a zelena presto naskocila..
v tom okamziku jsem si rekla, ze jestli jeste jednou naskoci, tak me snad preskoci..
-iv-
:)

Stříbrný

Agneta

gecco >>> ""toto jednoduché heslo""...:DDDDD
stačí udělat jednu chybičku - a můžeš zadávat znovu...
a pak za 10 minut přejít:DDDDD

Zlatý

gecco

No právě...
;-DD

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.