Děláte to někdo?

Měl by se PC vytahovat ze zdi? Ze zásuvky.Když je jisté,že pauza bude delší?Např. na noc?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Ne, neděláme to. To bych musela i lednici, televizi, rádio. Jedinou rychlovarnou konvici, z tý mám strach…

Další odpovědi
KOLMIX

Když jedu pryč s baráku na více hodin a nikdo doma nebude, vypínám vše (samozřejmě kromě toho, co musí běžet – lednička, akvárko), a pak totéž samozřejmě když se blíží bouřka, přestože jsem doma.

Před pár lety právě bouřka několika sousedům v ulici zlikvidovala veškerou elektroniku i bílou techniku, přestože byla ta bouřka relativně daleko (ale vedením se to přeneslo). A pojišťovna jim nezaplatila nic, protože to prý byla jejich nedbalost. My měli naštěstí vše vyplé, tak to odnesla akorát stará lednička.

Ale vypínání je dobré i pro šetření proudem, protože třeba televize či PC žere (malé množství) energie, i když jsou vyplé a připíchlé do sítě – tady se ale perfektně osvědčí třeba ony zmiňované prodlužky s vypínači…

dagry

No já nevypínám ze zásuvek nic ani tu konvici, ale počítač mám zapojený v prodlužce na 5 zásuvek a ta má svůj vypínač, takže při vypnutí compu vypnu celou prodlužku vypínačem.

GangstaHelper

Když někam jedu, tak to dělám. Ruce mi neupadnou a počítači to jen prospěje.

Na noc to už je kravina, to by bylo až příliš časté. (Proudový náraz, u méně kvalitních zdrojů je to i slyšet.)

vicix8

my to vypínáme vždy na noc(i do vypleho compu jde proud) takze kdyby byla např., v létě bouřka, uhodilo by do toho, tak by se uškvařil celý comp -stalo se to známému)Takže stojím za tím aby se na noc vypínal

oskar

Kupte si prodlužku s vypinačem,je to bezpecne a usporne.

vvolfodlak

Nevypínám, odběr je minimální a taky modem nemáme vypínat, žádá si to poskytovatel. Takže mám prodlužku s 6ti zásuvkami a přepěťovou ochranou, nevím nakolik je proti blesku účinná. Samozřejně, že když pojedu na dovolenou, celé to vyrvu ze zásuvky.

lorja

Taky mám prodlužovačku s vypínačem a na noc PC a ostatní spotřebiče,které jsou do ní zapojeny jednoduše vypnu.