Miroslavst

Děláte tajnosti nebo ne?

Zajímalo by mě, jestli děláte tajnosti např. o svém jméně apod. a pokud ano, zda pak třeba to důsledně dodržujete nebo dáte své údaje na obdiv celému světu.

Nejlepší odpověď
dudu

Žijeme na maloměstě a naše nejstarší vnučka se mnou odmítá chodit, protože cestou pravidelně potkávám sedm až deset přátel nebo známých. To vše díky mému dřívějšímu povolání. Nyní se snažím žít v ústranní mezi zvířaty a rostlinami. Ostatně ani se nemám čím chlubit, nebo snad dávat na obdiv.

Další odpovědi
Jahoda

V tomto jsem na pozoru. Sice jsem zde už své jméno a věk prozradila, ale tím to končí a více neprozradím. Třeba příjmení a město už je pro mě hodně, něco takového zveřejnit na internetu. Nevím, kdo se zde pohybuje a mohl by tak toho někdo využít. Což opravdu nechci. Takže pokud člověka znám, klidně mu něco o sobě na píši, ale pokud neznám, prozatím nedávám. Až ho lépe „prozkoumám“ a poznám jaký je, pak už kontakt na sebe mohu nabídnou.. 🙂

vecernice

Jak kdy,tady v místě bydliště nic moc neutajím,ale spíš některé jedince neustále překvapuju.

panenka

V takovychto věcech jsem opatrná.Pokud toho člověka znám tak mu své jméno ,meil poskytnu pokud ho ale neznám tak nikomu nic nedávám. První musím o tom člověku něco vědět a znát ho a pak mu můžu svuj kontakt na sebe dát.

anonym

bohužel jakkoliv si člověk váží svého soukromí, tak na internetu už za sebou stopy zamést nedokáže .. anonymní internet je už dávno hudbou minulosti a vystopovat už lze opravdu mnoho informací o každém kdo se na něm pohybuje. Každým přístupem na stránku sdělujeme malý kus informace o sobě, každou registrací ve které součsně uvádíme svoji jinou drivejsi registraci (typicky email při registraci zde) o sobe prozrazujeme neco navic a soucasne poskytujeme pojitko na spletitou sit drobecku ktera dohromady neomylne utvari nas celkovy online profil, jehoz dostupnost je sice nyni pro zaskodnika sice velmi obtizna, ale to se casem i prave diky sluzbam jako facebook, nebo openid, muze zmenit. I z jediného přístupu na internetovou stránku lze zjistit v jakém meste jste a na co myslíte, a soucasne s sebou neustale tahnete svuj vlastni identifikator (ip adresu prinejmensim) kterou vas prohlizec pochopitelne ochotne sdeluje treba i stokrat za sekundu 🙂 … doufejme jen ze tyto drobečky informací nikdy nebude mít nikdo silu a moc seskládat dohromady do komplexního přehledu o každém a o komkoliv … zatím doufejme nehrozí vidírání, ztráta pochroumání identity z velké části dnes uložené v počítačích, to je snad jen sci-fi … ale že jsou tyto drobečky informací používány a skládány dohromady pro marketingové účely, to už není žádné tajemství.

Z toho plyne ze prilis tajnosti nedelam, nema to smysl, staci doufat ze se nikdy nikomu nevyplati o vas shromazdovat informace s nejakym nekalym umyslem … coz je konec koncu docela pravdepodobne, takze se mohu radeji zabyvat svoji zivotni pojistkou pro pripad uderu bleskem ci zasazenim razovou vlnou vybuchujici atomove bomby jakozto teoreticky vetsimi hrozbami 🙂

Greneia

Tak bohužel, mé pracovní postavení mi brání k jakémukoliv utajování svých osobních informací. Takže i lidé, které neznám vědí mé údaje, e-mail, vč. adresy. Jsou situace, kdy to jinak nejde. :)

GangstaHelper

Proč tomu říkat tajnosti. Je to zdravý pud sebezáchovy. Dávat o sobě informace na internet (Např. Facebook, ale tady o sobě ani nic napsat nemusíte a už se vystavujete nebezpečí a to dokonce, i když vy sami si účet nezaložíte, nějaký „dobrák“ to udělá za vás) je dost neuvážené.

O údajích jako je křestní jméno „tajnosti“ opravdu není třeba dělat.

iwetax

Nedělam, účet mám ale zablokovabý. Pokud by si někdo přečet otázky a odpovědi ví o mím životě i názorech hodně.

martina1

Do telefonu se nepředstavuji a číslo nedám jen tak někomu.Ale když se někdo zeptá,odkud jsem,tak mu odpovím,protože se za sebe nestydím.Pokud někdo chce o někom něco zjistit,tak to stejně zjistí.....