annas

Děláte nebo dělali jste to, co vás v životě bavilo či baví?

„Měl jsem velký štěstí v životě. Přes všechny překážky jsem mohl dělat to, co mám rád. A když člověk může dělat práci, která ho baví, kterou má rád, teprve pak je jeho život celistvý – celistvost života je krása, smysl a že vede odněkud někam.“ Arnošt Lustig

Má pravdu A. Lustig?

Podobná otázka již tady byla, ale šlo o jiný pohled na skutečnost.

Nejlepší odpověď
dagry

Ano, dřív jsem vykonávala práci, která sice nebyla úplně mým koníčkem, ale bavila mě.
Bohužel po slavné Revoluci je to jiné. Jak mi řekl dneska syn : „máti, ty bys byla šťastnější, i kdybys shrabávala trávu někde v parku“. A má pravdu.

Další odpovědi
cukrar

Já to mám podobně, jako Arnošt, vše co jsem dělal jsem dělal rád a vždy jsem se těžko rozhodoval zdali jít dělat něco jiného. Ale vždy jsem udělal dobře. Jsem šťastný, že jsem se tak rozhodl.

led

Ako dieťa som chcela robiť úplne inú prácu, ale pre veľmi veľké množstvo prihlásených mi ponúkli iné štúdium. Zaujalo ma to, stalo sa mi to aj koníčkom. V súčasnosti mám iba 45.ročné pôsobenie v branži v rôznych pozíciách. Tak som si akosi zvykla.
Takže pravdu z môjho pohľadu má.

anonym

Částečně. Tento svět zajímá jen peníze. Musel bych žít jejich obchodnickým způsobem života, prodat to.