bolak

Dělat zagorku…

Proč zrovna zagorku, při jaký příležitosti tohle vzniklo? A nemá v tom prsty (samozřejmě obrazně řečeno) margita?

http://cestina20­.cz/slovnik/de­lat-zagorku

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím proč zrovna „zagorku“, ale používalo se to v dobách dávno…:D před Margitou ( a možná i před Harapesem) a používalo se to když někdo dělal fóry, nechal se přemlouvat, dělal se vzácným a tak…:D

Další odpovědi
Lucijej

Já mám za to, že se tohle „slovní spojení“ ustálilo dávno před Margitou, ještě když to byla mladá holka.

hanulka11

zde byla podobná otázka http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-nedelej-zagorku

Funna

tak tohle přirovnání slyším prvně…

Toruk

S těmi prsty vtipný 🙂
Pro hanulku: v tom tvém odkazu není odpověď na bolákův dotaz.

bolak

Dr.Axl: baví tě to co? :)) pokolikátý už to je, posedmý? :)) ty seš vopravdu nemocnej člověk

pokaždý když někomu napíšu, že to není to na co sem se ptal, nebo že je jeho odpověď chybná, případně že odkaz který mi poslal je nefunkční, tak von mu dá na just palec…

Dr.Axl: jestli si myslíš že mě to nějak vytáčí tak vůbec ne, ale trochu to odporuje tomu co tu hlásáš (kodex nade vše) když palcuješ odpovědi né proto abys někomu pomohl, ale proto abys někoho jiného naštval.

zamysli se nad sebou…

annas

Vím, že jsem odpovídala, protože jsem vysvětlovala už někdy dřív, ale někomu se moje odpověď nehodila.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-ceho-je-nedelej-zagorku

Funna

for haňule…jaký má to přirovnání význam, má bolak přece v odkazu…

bolak

hanulka11: Raději jsem se pojistil a napsal přímo Hance na oficiální emailovou adresu, zda k tomu nemá co říct, tak uvidíme.

Snad to nedopadne jako když jsem psal lucce vondráčkový, že už vo ní brácha nemá zájem a že se klidně může vdát, jestli chce. Von byl do ní totiž v dětství zamilovanej. No, a takový vošklivý věci mně napsali ty dva chlapci co se jí na webu staraj vo poštu, zřejmě s tím tak nějak nepočítala že jí dá brácha košem, tak jí to asi vzalo.

Nicméně nakonec to s ní dobře dopadlo a plekanec mi teď hodně dluží…

bolak

hanulka11: to jo, to je :), ale odpověď tam nepadla

anonym

bolak: Díky za nový objev, hned jsem si z tvého odkazu zařídila odběr. Jinak ale MY (staříci) jsme to používali jinak než je uvedeno, ale tak jak ti odpovídám.

bolak

jj, tvůj překlad je asi přesnější, taky to tak vnímám

teď sem něco našel na youtube, takže ani zagorka přesně neví proč se říká „nedělej zagorku“, tak to je špatný :(

http://www.you­tube.com/watch?v=Dto­Eo2aU2hU