AnEt.Q.aA

Dělám úkol z dějepisu a nemůžu nikde najít,co je to KONSTITUČNÍ REŽIM,SEPARÁTNÍ MÍR,SOVĚTY,DVOJ­VLÁDÍ.

Potřebuji vědět co je to DVOJVLÁDÍ,KON­STITUČNÍ REŽIM,SEPARÁTNÍ MÍR,SOVĚTY.nutně!

Odpovědi
kamila

Konstituční režim:z lat. constitutio – ustanovení, ústava. tzn. ze moc panovnika je omezená ústavou.
Dojvládí: to znamená, že vládnou dva panovníci současně, většinou takové dvojvládí končí sporem o moc,tedy bojem o trůn,nebo vedoucí postavení.
Sověty: za komunismu to byla Komunistická strana socialistického státu,zkráceně tedy Sověty=vládnoucí polit.orgán jmenovaný komunistickou stranou v Sovět.svazu,který volili komunisti ze svých řad.