EMgi

Dělám Scia z Čestiny a nevím si rady s touto otázkou (za odpovědi děkuju);)

Ve kterém z následujících slov je počet písmen nižší než počet hlásek? A)utopie B)cyklistika C)pneumatika D)organismus
Doplňuji:
NEní to soutěž.. je to otázka, kterou mám ve cvičných testech na příjmací zkoušky..takže ne nemusím to dělat sama :D

Nejlepší odpověď
quentos

v případě A. utopie má 7 hlásek (vzhledem k výslovnosti [utopije]), ale šest písmen

Další odpovědi
kapka

Řekla bych, že utopie, protože se to vyslovuje utopije, tedy je tam o hlásku navíc. To zaprvé.
Řešíte nějakou soutěž? Měl/a byste sám/a. To zadruhé.

R.Antik

jo utopihe

EMgi

kapka: nene žádná soutěž..učím se na příjmačky, které mě čekají tohle úterý a tohle je jedna otázka z testů, které jsem si koupila ;)

kapka

Aha, ok. I am sorry.

EMgi

v poho to si nemohl/a vědět ;)