Mirdas

Dělali jste v dětství nějaké pokusy ?

Nejslavnější jsou asi chemické pokusy.

Máte své zážitky ?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nejen v dětství. Hlavně teď. A zážitky? No krása.
Ale jinak dělám nejvíce pokusů každý měsíc. Vždy se pokouším přežít od výplaty k výplatě.

Další odpovědi
anonym

Pekl jsem si doma lízátka,na to si dobře pamatuju,

Anask

Já jsem hlavně studovala mouchy, listy apod. pod mikroskopem. Pak jsme také se ségrou pěstovali fazole, rajčata, hrách v dětském skleníku a vyrostlo to do obřích rozměrů. S dětmi od sousedů jsme neustále vařili (když jsme byli starší) – např. „výborná“ klobásová polévka.

Adula.57

Chemické sice ne, ale míchání hlíny, písku, vody, kytek, listů a klacků. Potom jsme si s tím hráli a teď nechápu, jak jsem na to mohla vůbec šahat :D

ten který je

Mimo chemických pokusů nás starší kamarád zahrabával v pískovně do písku až po hlavu a kdo vydržel nejdéle být zahrabán,stal se vítězem.

Lamalam

S těch nejzajímavějších chemických pokusů si vzpomínám na to, jak jsem babičce ze zeleného koberce vyrobila žlutý. Jo, chlor je potvora. Dělala jsem i pokusy s explozivním průběhem, raději nebudu konktrétnější. Dnes se chemickými pokusy dokonce živím.

klumprt

Elektrolýza roztoku kuchyňské soli
Krystalizace soli

(sůl byla jediná dostupná chemikálie)

gecco

Asi chceš nejviditelnější??
😉

  • vyhodil jsem do luftu chlívek u babičky na dvoře
  • trošku jsem pobořil kachlová kamna doma (lítaly tály)
  • mámě jsem zaamalgamoval zlatý prstýnek
  • vyrobil jsem raketový motor, choval se jako granát
  • vyvíječ acetylenu (pro hořák) se taky choval jako granát

Přemejšlím, co ještě jsem ´zkonil´…
;-DD
BTW – ´fyzikální´ pokusy byly lepší – tolik nebolely..
;-DD
___
„Enfant terrible“ by bylo pro mé dětské období příliš chabým označením…
;-DDD