postcd

Dělají Vám problémy století?

třeba 18. století, že není rok 1830 ale že to je např. rok 1730
jak se zbavit zvyku, že když slyším např. 18. století tak se mi vybaví např 1830 ?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste sei pročíst informaci ÜJCAV o tom, jak se desetiletí a stoleí počítají.

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=795

Já v tom nevidím nějaký problém. Do prvního století počítáme roky 1, 2, …, 100, do druhého století roky 101, 102, …, 200.

Do kterého století byste zařadil třeba r. 55 n. l? Je to 1. století, takže r. 159 musí být 2. století…

Další odpovědi
Drap

Ne , a tobě ?

Beer4Real

To není o zvyku ale o logickém uvažování a trošce přemýšlení.

zjentek

zkus vzpomenout, že první bylo nula až sto ..třeba ti to pomůže

Reezo

prostě si řekni 100 let do roku 1800
Doplňuji:
1801 je už přeci začátek století nového a bude končit zase 1900

Radomír.cz

No, to ne, ale vadí Mi tzv. černá čísla. Změna ovzduší, industrializace, ozón. Změna atmosféry. Hrůza.

MonkeyKing

žijeme ve 21. století a píšeme přece 2014 … v jinačích století je to samé