sofid

Dělají se na všechny střední školy s maturitou příjmačky?

Nebo jsou i střední školy s maturitou bez přijmaček..

Nejlepší odpověď
annas

Nemusí se dělat. Rozhodnutí o konání či nekonání přijímacích zkoušek je v pravomoci ředitele školy.

Cituji ze školského zákona – § 60, odst. 2. Přijímání do prvního ročníku – vzdělávání ve střední škole

Ředitel školy vyhlásí přijímací řízení v termínu stanoveném vyhláškou ministerstva. V rámci přijímacího řízení může ředitel školy rozhodnout o konání přijímací zkoušky, jejíž obsah a formu stanoví v souladu s rámcovým vzdělávacím programem základního vzdělávání.

Pokud ředitel školy rozhodne, že se přijímací zkouška nekoná, informuje o tom uchazeče nebo zákonného zástupce nezletilého uchazeče bez zbytečného odkladu.

http://aplika­ce.msmt.cz/htm/za­konvlada28_8.htm
Doplňuji:
Ad vivatisCZ, nečetl jste pozorně mou odpověď ani citaci vyhlášky ministerstva školství, takže popíráte její pravdivost, nikoliv mou. (Poznámka – nejsem annanas).

To, co platí v Ústeckém kraji, nemusí platit v jiných krajích, pokud jde o konání či nekonání přijímacích zkoušek.

To, že uchazeči ve vašem kraji přijímací zkoušky skládali, rozhodl ředitel v rámci své pravomoci.

V našem kraji je několik škol, stejně to může být v jiných krajích, kde ředitel SŠ stanovil pro šk. r. 2013/4 hranici prospěchu pro přijetí bez přijímacích zkoušek

Může to být každý rok jinak, záleží na počtu přihlášených žáků a jejich klasifikaci ze ZŠ.

Zatím je třeba počítat s oběma možnostmi.

Další odpovědi
panxnotdead

Jak na kterou školu.

vivatisCZ

Tak trošku nesouhlasím a annanasem, protože u nás v Ústeckém kraji musí dělat přímačky všichni. Učitelky nás na to neustále upozornují. Ústecký kraj je pilotní kraj kde se toto děje.