nevimadghjhg

Delaborování munice (zneškodnění)

V jednom filmu říkali, že pokud vaříte patrony ve vodě déle 1 hodiny tak se z nich stanou jenom obyčejné kusy kovu neschopné střelby. Je to pravda? Jak jinak se dá zneškodnit?

Nejlepší odpověď
arygnoc

informácie zásadne čerpám z filmov.

najviac ma oslovili Bob a Bobek.

Další odpovědi
www

Tak to bych určitě nezkoušel 😁
Navíc, filmy jsou zahlceny tolika blbostmi, že už jen z toho důvodu.

Drap

Myslím že není. Dají se likvidovat zřejmě jenom demontáží, vystřelením, nebo pomocí výbušniny odpálit

Awe

Každé munici se dá vyndat projektil.Vysypat střelnou směs.A zastrčit zpět.Ale určitě nedoporučuji.I když jsem tohle dělal mnohokrát může se stát že to při neopatrném zacházení „vybouchne“.

Podle mého je pěkná blbost vaření

Dochy

Pamatuju, že jsem viděl film, kde nějakej mladej partyzán vyvářel miny (ale po rozebrání) aby z nich (z náplně) vyrobil jakejsi zelenej hnusingoust aby mohl vzdělávat místní dětičky. Ale 1. bych to nebral zcela vážně, protože to byl film, 2. pokud je to realizovatelné, týká se to jedné určité výbušniny, kterou určitě nebyla prachová slož z patrony a která byla otevřená působení vody po rozebrání miny.

honza19hk

Ono také záleží co to je za munici.
U nábojů stačí ho rozdělat a vysypat z něj prach a složit zpátky. U granátů, minomenných granátů a jiných dělostřeleckých nábojů je to složitější.U raket a min radši nemluvim.Rozhodně bych alě žádný náboje nevařil.A je jedno jestli to jsou náboje do pistole či do minometu.
Ve filmech toho nakecají že ani neví sami co řekli.