Avatar uživatele
anonym

Dělá vám velký problém vymyslet nové heslo?

Heslo, které musí obsahovat 8–16 znaků, v něm nějaké číslice, malá a velká písmena a jeden speciální znak!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, carpediem, gecco před 3429 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
carpediem

Vymyslet mi problém nedělá, problémm mi dělá zapamatovat si ho:-DDD

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Někdy celkem ano

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Vezmu si nějaké zapamatovatelné slovní spojení a vytvořím si akronym.
Např. „vedoucí úloha strany“ → vedulostra

První nebo poslední písmeno dám velké, za to prsknu dvouciferně letopočet něčího narození a hvězdičku, protože je hned vedle numerické klávesnice.

A mám: vedulostrA82*

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Kukni na http://www.czku­til.cz/tvorba-hesla-k-pocitaci-pristup-mail/
😉
Obecně – už několik let používám pro ´háklivá data´ totéž heslo, jen si dávám pozor kam je zadávám (např. nepoužívám služeb netových kaváren apod.).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Použiji nějaký známý výraz, který si přeložím do neobvyklého jazyka, přidám nějaké číslo a o tom speciálním znaku nevím nic. Hlavně si pamatovat, co jsem vybral a kde jsou malá nebo velká písmena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Ne, generuji si je určitým způsobem (nápověda: vezmu určité ne moc běžné slovo, které si se mnou nikdo nespojí a někde dovnitř nacpu ty speciální znaky a číslice, s velkým písmenem se nemažu, většinou nechávám to první). V případě požadované změny po určité době záleží, kolik znaků musí být měněno, pokud to jde, tak měním jen číslice 😉.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Nedělá mi to problém ani vymyslet ani zapamatovat si. Pamatuji si jen jedno heslo, a to databázi programu KeePass Password Safe, který nabízí i generátor hesel. Program je v češtině a zdarma na www.stahuj.cz nebo www.slunecnice.cz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prokop Buben

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek