Dělá vám velký problém vymyslet nové heslo?

Heslo, které musí obsahovat 8–16 znaků, v něm nějaké číslice, malá a velká písmena a jeden speciální znak!

Nejlepší odpověď
carpediem

Vymyslet mi problém nedělá, problémm mi dělá zapamatovat si ho:-DDD

Další odpovědi
Drap

Někdy celkem ano

klumprt

Vezmu si nějaké zapamatovatelné slovní spojení a vytvořím si akronym.
Např. „vedoucí úloha strany“ → vedulostra

První nebo poslední písmeno dám velké, za to prsknu dvouciferně letopočet něčího narození a hvězdičku, protože je hned vedle numerické klávesnice.

A mám: vedulostrA82*

gecco

Kukni na http://www.czku­til.cz/tvorba-hesla-k-pocitaci-pristup-mail/
😉
Obecně – už několik let používám pro ´háklivá data´ totéž heslo, jen si dávám pozor kam je zadávám (např. nepoužívám služeb netových kaváren apod.).

Kelt

Použiji nějaký známý výraz, který si přeložím do neobvyklého jazyka, přidám nějaké číslo a o tom speciálním znaku nevím nic. Hlavně si pamatovat, co jsem vybral a kde jsou malá nebo velká písmena.

Pepa25

Ne, generuji si je určitým způsobem (nápověda: vezmu určité ne moc běžné slovo, které si se mnou nikdo nespojí a někde dovnitř nacpu ty speciální znaky a číslice, s velkým písmenem se nemažu, většinou nechávám to první). V případě požadované změny po určité době záleží, kolik znaků musí být měněno, pokud to jde, tak měním jen číslice 😉.

McArthur

Nedělá mi to problém ani vymyslet ani zapamatovat si. Pamatuji si jen jedno heslo, a to databázi programu KeePass Password Safe, který nabízí i generátor hesel. Program je v češtině a zdarma na www.stahuj.cz nebo www.slunecnice.cz.

Prokop Buben

Ne