dynamic

"Děkuju ti, Petře, za tvou pomoc " Český jazyk. Proč se oslovení odděluje čárkami?

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit proč se v téhle větě: „Děkuji ti, Petře, za tvou pomoc“ oslovení odděluje čárkami? Díky ;)

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Oslovení se vždy odděluje čárkami, dynamic, víš ? :)

Další odpovědi
Kelt

Děkuji ti za tvou pomoc .. , je samostatná věta. Petře , je oslovení vokativ 5 pád. obojí může stát samostatně, Pokud ve větě je oslovení, odděluje se čárkou.
Stejně by bylo. Petr mi pomohl s úlohou. Petr je můj kamarád.
Petr, který je můj kamarád, mi pomohl s úlohou.
Měl by ses, dynamic, naučit trochu češtinu.

lota

Oslovení se odděluje čárkami. Tak to je. V další otázce by pak třeba mohlo padnout, proč se na konci věty píše tečka.