ratava

dekorativní malování na zeď

Máte někdo zkušenost s dekorativním malováním interiéru? Na co si dát pozor? Nějaké články jsem na netu našla, ale byla bych ráda i za další zkušenosti, hlavně co se týče barev, jejich míchání a následné sytosti odstínů, jak moc záleží na „podkladu“ (panel/ cihla, použitá barva…), musí se nějak upravit/ připravit…?

děkuji

Odpovědi
anonym

Rozhodně doporučuju ´oddělit´ podklad (a vlastně sjednotit podkladovou vrstvu pro malbu) – např. penetrací (vhodný typ penetrace je závislý na nátěrové hmotě – ´barvě´, použité pro vlastní malbu).
Pro míchání odstínů pak (až na naprosté výjimky) doporučuju bezbarvý, nikoli jakkoli pigmentovaný, základ (tedy ani bílý).
Míchání barev, výsledná sytost odstínů… – obecně asi ani nelze odpovědět, různé pigmenty a základy se chovají různě.

bobasika

No nám to dělala firma bytexpert, malovali nám celý dům a v dětském pokoji máme 3D malbu