Niikii

Dekameron-příběhy

DObrý večer,mám za ukol přečíst 3 příběhy z Dekameronu od Boccacia a popsat je. Četla jsem zkrácenou verzi a moc se v tom nevyznám.Přečetla jsem- Den šestý, příběh první,den 6 příběh čtvrtý a den sedmý příběh čtvrtý.Jsou to tři příběhy že ano?Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
fcoop

Moc nerozumím tomu,na co se ptáš.

Čemu nerozumíš.Už je to dávno,co jsem Dekameron četl,ale celá ta kniha není nějaký rébus.Je to obyčejné vyprávění několika lidí,kteří utekli před morem na samotu,pryč od lidí a každý z nich vypráví příběh.

Dekameron je soubor sta novel o lásce rozdělených po deseti na deset dní. Příběhy si vypráví deset mladých lidí, kteří utekli z města na venkov, aby se zachránili před morem, který vypukl ve Florencii roku 1348.

Dílo napsal Giovanni Boccaccio v letech 1348 až 1353. V jeho úvodu se nachází rovněž jeden z nejvýznamnějších a nejpodrobnějších popisů moru ve středověku. Příběhy z Dekameronu a jejich náměty ovlivnily řadu dalších uměleckých děl v podstatě ve všech oblastech umění.(Net)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­kameron

Na adrese najdeš stručné „výcucy“.

Další odpovědi
quentos

Ano, jsou.
My jsme to tehdy taky nemuseli číst celé, mě to nicméně tak zaujalo, že jsem knihu přečetl od začátku do konce.