Jikra

Dekalamitka

Kontrolní otázka: Co nebo kdo je dekalamitka?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Taková maznice jako válec s pákou na vytlačování vazelíny.
http://skoda-virt.cz/cz/in­zerce/nahradni-dily-prislusenstvi-prodej-sk/122319-dekalamitka/

Další odpovědi
anonym

A také samopal vzor 23/25 a 24/26

janek66

Správný název je mazací lis a slouží k promazávání různých pohyblivých součástí strojů za pomocí mazniček na stroji trvale připevněných.Jsou dva druhy, jedny s kulatou špičkou na které se hadička nasazuje shora a takzvané :škodovácké" šestihranné, na které se hadička nasunuje z boku.
Název dekalamitka vznikl od její činnosti, že předchází zadření- kalamitě stroje.