vevinka007

Dějepis, Help me , please!:) :'(

Jsem na dějepis úplně mimo..:/
Potřebuju pomoct s jednou otázkou, prosím.. → Jaké druhy totalitních režimů znáte? V kterých zemích se dostaly k moci nejdříve?
Tuto nevím!
A mám problém..Zítra píšem test z dějepisu ( Máme se naučit 25 otázek a odpovědí!, které máme zadané!
Neumím to , nejde mi to do hlavy:‚(
A navíc ty odpovědi jsou dlouhé na 2,3,4 až 5 řádků, jak které!
O víkendu jsem byla celé dny pryč s rodiči, takže to jsem nemohla a tento týden až do dneška jsem byla na brigádě, to taky nebyl čas a to jsem se musela učit na jiné testy, co jsme psali:/
Pomozte mi! Už zítra píšem! Co mám dělat?Dostat pětku? To snad ne:‘(
Děkuji

Doplňuji:
Drap: Asi by to pomohlo! Nemůžu to najít v učebnici!
Máte-li problém, neznáte-li odpověď , neodpovídejte! Děkuji..!!!!!!!!!

Nejlepší odpověď
mojitek

help me,please! – chceš být za každou cenu …světová? . Uč se a nepoučuj ostatní kdy mohou odpovídat.A ty vykřičníky si taky odpusť-nejsme na to zvědaví.

Další odpovědi
tom004

Jak jsem si prohlédl Tvé otázky, tak jsi mimo úplně ze všeho. Jak píše >samicek333<, zahoď počítač, vrhni se na knihy a uč se.

samicek333

Tak asi bych neseděla u internetu, ale radši prolezla učebnice, odpověděla si a učila se.

Drap

Máme se to naučit za tebe ? Myslíš že by to pomohlo ?

led

čo hovorí školský dejepis?
http://www.os­kole.sk/?id_cat=­8&clanok=14808
a čo hovorí vyhľadávač?
https://www.go­ogle.sk/search?q=to­talitný+režim
Doplňuji:
Trochu námahy a úsilia pri učení nikdy neuškodí,
opísanie odpovedí nenaučí, hovorí sa tomu bezpracný krátkodobý zisk

anonym

Ke všem ostatním unisono hlasům, ještě přidám ku tvému doplnění:
Problém máš evidentně sama, když jsi ještě za 1/4 roku nepochopila, že tohle není žádný školní web.Učíš se pro život, ne pro známky, kdo myslíš, že tě někdy zaměstná s prázdnou hlavou?
P.S. Dnes večer najednou nemáš čas? A cos tedy vlastně dělala celou dobu od začátku školního roku?

venkovan

Totalitní režim jsem našel během chvilky ve vyhledávači. fakt – není třeba se plašit, jen si to najít a přečíst. Dle mne nemá smysl vše zde vypisovat.
Dějepis byl a dle mne je jeden z nejlehčích předmětů ve škole. nechá se vše celkem dobře vyvodit, jen je občas dobré se naučit několik datumů.
25 otázek z dějepisu – zřejmě z výuky od letošního školního roku by fakt nemělo dělat nějaký velký problém. Mám totiž za to, že se nemáš naučit 25 otázek nazpaměť, ale tak, abysi svými slovy mohla na testovou otázku odpovědět. To je přeci základ výuky – naučit se pracovat s informacemi.
Nebo si myslíš, že potom po škole budeš v práci úspěšná jen tím, že budeš pasivní?
Takže nevěš hlavu, chce to jen trochu si z organizovat dny. pokud chodíš na brigády a zanedbáváš školu – nevím, zda je to moudré řešení.

led

pre vevinka007,
človek sa učí pre seba. Tu nejde o to, či má vzťah k danej látke, alebo ne, musí sa prekonať a naučiť sa.
Je to určitý spôsob prekonávania prekážok, ktoré človek kladie do cesty život. Ak nedokáže prekonať aj takúto jednoduchú prekážku, čo sa stane, ak narazí na vysokú stenu, bez možnosti obídenia? Má len dve možnosti, buď ju prekoná, alebo zostane stáť a jeho cesta skončí, ale vrátiť sa už nemôže. Niet kam, most do minulosti sa zrútil. Ak ostane stáť, pretože na viac sa nezmôže, ešte aj ten malý, ale usilovný chrobáčik ho prekoná, protože má svoj cieľ. Prežiť.
Skús o mojich slovách porozmýšľať.