vevinka007

Dějepis – 2.světová válka

Dobrý den potřebuju pomoct s odpovědí na tuto otázku:
kdy a za jakých okolností došlo k otevření druhé fronty
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že jste to probírali ve škole, proto je, stručná odpověď.

Druhá fronta
Označení pro frontu vytvořenou západními Spojenci za 2. světové války proti nacistickému Německu. Termín vznikl v době formování protihitlerovské koalice v letech 1941–1942, kdy na evropském bojišti vedl boj proti nacistickému Německu jen Sovětský svaz. Cílem druhé fronty bylo rozdělení vojenských sil nacistického Německa na dvě fronty a jeho rychlá porážka. Vlády USA a Velké Británie se na konferenci ve Washingtonu 12.6.1942 zavázaly vytvořit druhou frontu ještě v tomto roce. Vyloďovací akce uskutečněné Spojenci ve Středomoří v období 1942–1943 (invaze v severní Africe, na Sicílii a v Itálii) poutaly jen okolo 7% nepřátelských sil. Druhá fronta byla otevřena vyloděním v Normandii dne 6.6.1944 (den D, operace Overlord) pod vedením generála Eisenhowera. Otevření druhé fronty zahájilo osvobozování západní Evropy.

http://www.co­jeco.cz/index­.php?id_desc=21756&s_lan­g=2&detail=1&ti­tle=druh%E1%20fron­ta