Avatar uživatele
badisko

Defragmentace disku

Jak casto provadite defragmentaci HDD.. jaky pouzivate program a jak dlouho vam to zabere casu..? (tak napr..HDD o velikosti 150 G a disk je zaplnen na 70% za predpokladu ze HDD nebyl defragmentovam zhruba 2 mesice ..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, samicek333, franku, anonym, anonym, skrz, lIInes před 4109 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

jina odpoved..

Defragmentuji jen tehdy, pokud si systém o defragmentaci řekne. To záleží na práci, kterou na PC dělám, proto je to někdy za rok, jindy více, někdy i méně.
Používam Defraggler, trvá to při těch 160 GB cca 3/4 hodiny. Samozřejmě – před defrag musí být důkladné čištění systému. Ve tvém případě, po 2 měsících by to bylo o hodně rychleji.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
samicek333

nevim co to defragmentace disku je ..

Doplňuji:
Netuším, co to vůbec je a stejně to u nás doma nemám na starost já :D

Upravil/a: samicek333

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

jednou do roka ..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

jina odpoved..

Doplňuji:
dřív, když byly kapacitně malé disky a pomalé počítače (v dobách win 95, 98) celkem často, tj. tak jednou za měsíc…při 85% to nějaký ten půl den trvalo a používala jsem klasickou windovskou defragmentaci…ale dneska, když jsou terové disky (podaří se mi je zaplnit tak na 20%) a počítače jsou obecně o hodně rychlejší to ani nemá moc smysl…„čistící“ programy sice píší, že provedou defragmentaci a zvýší tím rychlost…ale při tak malém zaplnění disku se to nijak zásadně neprojeví…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

jina odpoved..

Doplňuji:
Po opravě počítače, kdy jsem přišla o spoustu záznamů aj. mám nastavenou defragmentaci automaticky za provozu ,co dva dny se samo defragmetuje – byla jsem sama překvapená ,jen vidím dole na liště vždy čas a datum kdy se prováděla dnes 12.26.56 ani to nikdy nepoznám

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

jednou do roka ..

Doplňuji:
Se stářím disku a především s častým zápisem na něj, stejně tak s častým mazáním souborů se disk postupně fragmentuje, tzn. fragmenty souborů jsou na disku více rozházeny (běžný uživatel to v systému nezaregistruje) a například při čtení nějakého souboru (spouštění souboru, vyhledávání souboru apod.) to pak může déle trvat. Proto je dobré jednou za čas (např. jednou ročně je tak optimální) disk defragmentovat. Pro defragmentaci je lepší použít specializované programy, například Smart Defrag.

Upravil/a: odpomass

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

jina odpoved..

Doplňuji:
mám zaplněno asi 70% z 1 tera a defragmentuji až když poznám že počítač zpomaluje – myslím, že mi to někdo z domácnosti přerušil a počítač je ještě pomalejší – ale stejně je furt rychlej – asi se pustim do mazání kravin a pak to defragmentuju znovu

Upravil/a: BANAN93

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

jednou za pul roku..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cliwe

jina odpoved..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

jina odpoved..

Tak 3–4× do roka a trvá mi to tak půl dne i s čistěním atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Poklička

jednou za pul roku..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek