verocka23

defragmece disku

prosím nevymažou se nam fotky v pc a dokumenty? mam nel. windows proběhne vše ok?

Nejlepší odpověď
cochee

Defragmentace disku je poměrně bezpečný nástroj. Nelegálnost Win nemá vliv. Jediný problém by nastal, kdyby během procesu vypnula elektřina (platí pro stolní PC a notebooky, kterým už nefunguje baterka).
Doplňuji:
mowla: mám pocit, že defragmentace automaticky před sebou spustí kontrolu disku, v některých verzích Win to ani není navenek patrné.

Další odpovědi
anonym

Pokud není disk (data) poškozen, defragmentace žádnou škodu nenadělá. Pokud by ale data poškozena byla, může je více ´zašmodrchat´, takže před defragmentací je vhodné provést ´kontrolu chyb´ (scandisk/chec­kdisk.).
Jen nevím, co je to „nel. windows“…
😉
Doplňuji:
Defragmentaci spustíš – ťukneš pravým na patřičný disk a z menu zvolíš Vlastnosti, záložka Nástroje, Defragmentovat. A nebo si stáhni a nainstaluj Defraggler – http://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard .
___
cochee – když já tomu ´automatismu´ nástrojů Win až tak moc nevěřím… 😉

anonym

defragmentace neuškodí, ale ani nijak zvlášť nepomůže … osobně bych doporučil ji neprovádět vůbec, nemá to valný smysl. Pokud používáte SSD disk měla by pro vás být defragmentace sproste slovo a nikdy byste ji nemel spoustet, nejen ze v pripade ssd nedojde absolutne k zadnemu zrychleni, celkem vyrazne castou defragmentaci SSD snizujete jeho celkovou zivotnost.
Doplňuji:
rekapitulace: SSD DISKY NEDEFRAGMENTO­VAT!! 🙂