Definiční obor funkce

Dobrý den, potřebovala bych radu zkušenějšího než jsem já:) Když mám zjistit definiční obor funkce: arcsin (1-x) + ln(lnx) → takže nejprve podmínky, vím, že D(f) arcsin = ← 1,1>, takže podmínka –1<=( menší nebo rovno)(1-x)<=1..vyšlo mně to x<=2 a x>=0. Řeším dál, mám tu ln(lnx), který se větší než nula.
ln(lnx)>0, lnx>0, x>0 ??? A definičním oborem bude teda x= (1,2>?
Nejsem si jistá tím ln(lnx) jde o složenou funkce ..takže jestli náhodou nebude mít dvě podmínky.

A dalším kámenem úrazu je: ln[(2-x)(x+3)] – arccos x-2/2
Podmínky zní, ln(2-x)
(x+3)>0 takže x>-3, x>2 no a dalším podmínkou si nejsem vůbec jista…bude podmínka arccos a zlomku? Že zlomek arccosu obklopím opět definičním oborem arccosu ← 1,1> a pak bude podmínka zlomku tedy 2 se nesmí rovnat nule?

Prosím poraďte, ztrácím se v tom!!!
Děkuji moc, hezký den.

Odpovědi
RedC22

Já bych to viděl takto:
http://www.ima­gehosting.cz/?v=scan1­30110.png
http://www.ima­gehosting.cz/?v=scan1­3vpv.png
Používej ty zatracený závorky pro určení priorit početních operací!