Dědovi Petrovi děkuji za dobrou radu,ale chtěl jsem jen vědět zda muže byt kouřovod z pozinkovaneho plechu.

Ja vim že třeba nemusi byt vubec z plechu, ale potřebuji vědět jestli muže byt ten pozink.To nevim

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:

Pozinkovaný plech se pro odvod spalin nepoužívá a používat se nemůže.

  • viz ČSN 73 4201

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:O2XjMa9bkA­oJ:forum.tzb-info.cz/1222-diskuze-ke-clanku-tzb-2002-csn-73-4201-2002-kominy-a-kourovody-navrhovani-provadeni-a-pripojovani-spotrebicu-paliv/strana-11+pozinkovan%C3%BD+pl­ech+na+kou%C5%99o­vody&cd=2&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz&sou­rce=www.google­.cz

Další odpovědi
dědapetr

Myslím že může když se dělají udírny celé z plechu,příklad je zde:http://www.udir­ny.cz/udirna-impuls_izolova­na_1,25m_s_ko­minkem__zn-558172357-442968232-izolovane-udirny/
Doplňuji:
Tak jsem volal kamarádovi kouřovod plechový,pozink se nehodí kvůli teplotám je jen pro studené uzení.A prý je tenší jako kouřovod plech.Tak nevím.Promiň za mystifikaci.

venkovan

Pozinkovaný plech s ohledem na teploty a působení různých žíravin z kouře nemá smysl. Stačí černý plech – je navíc levnější (tedy pokud pozink není z bezplatných zdrojů).