Dedictví potřebuji poradit Vše je v popisu otázky děkuji.

Dobrý den Umřela nám Babička která si tenkrát vzala 2 Kluky Už jsou dospělí do Osvojení a pak mně do pěstounské péče jsem plnoletý 12.12.2011 Zemřela Já sem vypravovatelem pohřbu.Jedná se mně o to že mně před cca 10 lety u Notáře napsala že mně dává vše za života a jako odplatu žádá abych ví vypavil pohřeb,Vše napsala vlastní rukou a notář její podpis potrvdil.jde mně o to jestly mám šanci po ní dostat důchod,a odvést si spíše citovou pozůstalost Fotky Hrneček atd…Jinak byla nemajetná.Jak to vše bude probíhat v Nemocnici mně předaly její vjeci ale občanská průkaz ne? děkuji za odpověd Prošek Antonín

Nejlepší odpověď
Sůwa

Je to sice trošku zmatené, předpokládám že babička ti věnovala vše co bylo v té době jejím vlastnictvím. Důchod není v žádném případě předmětem děditví ale třeba fotky, nebo hrneček nejsou považovány za movitý majetek. Pokud osvojenci o vzpomínkové předměty nemají zájem, klidně si je vezmi, nebo se o ně rozdělte. Ty, jako vypravovatel pohřbu budeš povolán k notáři k vyřízení pozůstalosti a tam to vše po pravdě uvedeš. Občanský průkaz se nevydává nikdy, pokud dojde k úmrtí doma, stejně se musí odevzdat. Na přání ti mohou vrátit zpět jedině fotku z OP.

Další odpovědi
Drap

Tak jak píše suwa, pokud je smlouva, tak jak píšeš, tak všechno je tvoje.Důchod ovšem nelze po někom zdědit. Ten neni majetkem pozůstalé , pokud ho nepřevzala, ale majetkem státu.