Dedictví potřebuji poradit Vše je v popisu otázky děkuji.

Dobrý den Umřela nám Babička která si tenkrát vzala 2 Kluky Už jsou dospělí do Osvojení a pak mně do pěstounské péče jsem plnoletý 12.12.2011 Zemřela Já sem vypravovatelem pohřbu.Jedná se mně o to že mně před cca 10 lety u Notáře napsala že mně dává vše za života a jako odplatu žádá abych ví vypavil pohřeb,Vše napsala vlastní rukou a notář její podpis potrvdil.jde mně o to jestly mám šanci po ní dostat důchod,a odvést si spíše citovou pozůstalost Fotky Hrneček atd...Jinak byla nemajetná.Jak to vše bude probíhat v Nemocnici mně předaly její vjeci ale občanská průkaz ne? děkuji za odpověd Prošek Antonín

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to sice trošku zmatené, předpokládám že babička ti věnovala vše co bylo v té době jejím vlastnictvím. Důchod není v žádném případě předmětem děditví ale třeba fotky, nebo hrneček nejsou považovány za movitý majetek. Pokud osvojenci o vzpomínkové předměty nemají zájem, klidně si je vezmi, nebo se o ně rozdělte. Ty, jako vypravovatel pohřbu budeš povolán k notáři k vyřízení pozůstalosti a tam to vše po pravdě uvedeš. Občanský průkaz se nevydává nikdy, pokud dojde k úmrtí doma, stejně se musí odevzdat. Na přání ti mohou vrátit zpět jedině fotku z OP.

Další odpovědi:

Zlatý

Tak jak píše suwa, pokud je smlouva, tak jak píšeš, tak všechno je tvoje.Důchod ovšem nelze po někom zdědit. Ten neni majetkem pozůstalé , pokud ho nepřevzala, ale majetkem státu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.