punker

Dědictví: jak zjistit případné dluhy zemřelého?

Zemřel mi jediný příbuzný, jehož jsem dědicem. Jak zjistím, nebo kdo mi kdy řekne, zda neměl nějaké dluhy abych věděl, zda se mám k dědictví přihlásit. Ďekuji za rady.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Přihlas se, dluhy dědíš max do výše dědictví, to znamená, že do mínusu ne:-) Notář vše zařídí.

Další odpovědi
Drap

Zjistí notář. Ty , jako soukromá osoba to nezjistíš.

Pepa25

Z veřejných seznamů zjistíte exekuce a dluhy zajištěné zástavou na nemovitém majetku (tzn. hypotéky), víc ne (výjimka – se zemřelým probíhalo insolvenční řízení, tam by to byly všechny dluhy přihlášené).

natasanatasa

Já si myslím, že v takové situaci by bylo asi nejlepší zkusit nahlédnout do nějakého registru dlužníků, jestli v nějakém takovém náhodou nemá záznam. Kdyby vás zajímalo, jak na to, tak tady mají dost užitečný návod: https://www.fi­nancnipomocnik­.cz/hledate-registr-dluzniku-k-nahlednuti-vime-zjistit-sve-zaznamy/