escibe

Dědictví byt a Fú

Zdědil jsem 1/3 bytu po mé vlastní matce, dań neplatím ale musím něco hlásit na Finnančím úřadě?

Nejlepší odpověď
Conchus

Ohlásit se to musí. Když je byt v osobním vlastnictví, tak musíte platit daň z nemovitosti.

Další odpovědi
Deli

Myslím, že krom daně z nemovitosti by jste měl i tak podat daňové přiznání k dědické dani, kde ale stejně vyjde 0, neb jste jako přímý dědic ve sk.1 osvobozen.
Zkuste na příslušný FÚ zavolat a řeknou Vám přesně.

Sůwa

Pokud je to byt v osobním vlastnictví, měl bys platit 1/3 daně z nemovitosti, ale zpravidla se spoluvlastníci dohodnou a přiznání k dani podává jen jeden a na částku se složí. Přiznání je nutno podat do 31.1. a daň musí být uhrazena do 31.5. Vklad do katastru nemovitostí by měl být podán na základě soudního rozhodnutí o vypořádání dědického podílu, soud zpravidla posílá jednu kopii rozhodnutí Katastrálnímu ú­řadu.

Mapel

suwa to řekla perfekt, souhlas.