ahold

Dědictví a exekuce.

Mám dceru a dva dospělé vnuky. Dědictví by se týkalo mého bytu. Dcera je ale zadlužená a má exekuci na plat. Dá se nějak předejít tomu, aby po mé smrti byl byt zabaven a vnuci tak přišli o tento majetek?

Nejlepší odpověď
anonym

Přepište svůj byt s věcným břemenem ještě za života na své vnuky s právem na vaše doživotní užívání a s omezenými právy nových vlastníků. Každá notář to s vámi sepíše a připraví.

Další odpovědi
Drap

BNyt předem prodat, nebo ho popřípadě darovat ještě za života. Vše však má svá rizika.

anonym

Navštivte advokátní kancelář. V některých případech musí za nezletilé děti vydat rozhodnutí soud. Dcera jako dědic ze zákona bude muset být vyloučena z dědictví. Proto je nutné obrátit se na profesionála a nesnažit se řešit záležitost sám. Na Odpovědích.cz jsem se ještě s profesionálním právníkem nesetkala, proto Vám radím nejbližší advokátní kancelář s dostatečnou praxí. Bude to sice něco stát, ale v každém případě Vám to stojí za jistotu, že se nedostanete do zbytečných problémů.