atriplex

Dědění majetku bez závěti

Manželé ze společných prostředků získali byt do osobního vlastnictví. Následně si jej rozdělili – každý vlastní 50%. Byt stále užívali. Nyní jeden manžel zemřel. Kdo a v jakém poměru po něm bude dědit? Ze společného manželství jsou dvě zletilé děti. Závěť není sepsána.

Nejlepší odpověď
standa

Jedná se o dědění tzv. ´ze zákona´ ..

Do první dědické skupiny patří:

  1. zůstavitelovy děti
  2. manžel/ka

a to každý stejným dílem.

Takže nově budou vlastnické podíly k celému bytu rozděleny takto:
66,66% (tedy původních 50% žijícího manžela + 1/3 z podílu, který je předmětem dědění)
16,66% 1.dítě (1/3 z 50%)
16,66% 2.dítě (1/3 z 50%)

Určitě se detaily dozvíte od notáře, u kterého budete dědictví vypořádávat.

Další odpovědi
HOMER

Budou dědit děti i druhý z manželů,každý přesnou část % z části bytu,která byla majetkem zůstasvitele,anebo se některý z dědiců může dědictví vzdát.