Debetní karta

Prosím zajímalo by mě co přesně znamená výraz debetní karta

Nejlepší odpověď
Jivinho

Debetní karta – z účtu se to odečte automaticky co nejdřív, kdežto kreditní – musíte do měsíce zadat příkaz k úhradě z účtu.

Další odpovědi
lukas

Debetní karta je druh bankovní platební karty, která umožňuje majiteli výběr peněz v hotovosti z jeho účtu a placení za zboží a služby v síti obchodních míst vybavených pokladními terminály.
Každá transakce je tentýž den nebo následující den po jejím provedení odúčtována z běžného účtu klienta. Narozdíl od karty kreditní, u debetní karty banka neposkytuje majiteli karty úvěr na úhradu transakcí učiněných kartou.

Zdroj: www.finance.cz/ban­kovnictvi/infor­mace/debetni/co-to-je/

Krugerka

Debetní karta je druh bankovní platební karty, která umožňuje majiteli výběr peněz v hotovosti z jeho účtu a placení za zboží a služby v síti obchodních míst vybavených pokladními terminály.

Zdroj: http://www.fi­nance.cz/bankov­nictvi/informa­ce/debetni/

makyna

mam takovej dojem že to jeDebetní karta je druh bankovní platební karty, která umožňuje majiteli výběr peněz v hotovosti z jeho účtu a placení za zboží a služby v síti obchodních míst vybavených pokladními terminály.

Michálek1245

Debetní karta je to, co má většina lidí v peněžence. Více informací třeba tady https://www.vy­berdomov.cz/ma­gazin/slovnicek-pojmu/co-je-debetni-karta Paradoxně si ji všichni ale mylně pletou s kreditní kartou. Ta vám zprostředkovává svého druhu typ spotřebitelského úvěru. Takže nejdřív nakupujete, ale pak zadáváte příkaz k platbě. Můžete se dostat do minusu, ale zároveň to musíte do určité doby splatit. Podobně funguje třeba i Twisto a další služby. 😉