Mili @

Dceru opustil po sedmi letech

přítel ! Je z toho hotová, brečí, nejí..... Chce jen jeho…
Co mám sakra dělat, připadám si bezmocná…
Poradíte????
Doplňuji:
Jenže já jsem na nemocenské v Havířově a ona v Praze – nemohu ji teď ani obejmout.
Ještěže mám skvělou doktorku, která mi dovolila za ní jet – teď v neděli za ní jedu.
Zatím jsou s ní kamarádky…

Nejlepší odpověď
BEAES

Říká se, že si nikdo neuvědomí, jak má partnera rád, dokud nás dotyčný neopustí. Ano, je to tak. Kolikrát za život už člověk slyšel tu legendární větu: „Teprve teď, když mě nechal(a), jsem si uvědomil(a), jak moc ji/ho miluju?“ Mnohokrát! Taková je zkrátka lidská povaha: Když něco máme, pohrdáme tím, a pokud o to přijdeme, chceme to zpátky.
Proč rozchod bolí?
Kvůli odhalení zrady. Zjištění, že má partner novou partnerku, nebo že byl dlouhodobě nevěrný, bolí hodně. A ještě víc, pokud rozchod přijde v nejméně vhodnou chvíli (týden před státnicemi, například).
Kvůli změnám navyknutého režimu. Nikdo z nás nemění rád zaběhnutý režim, naše psychika je zvyklá na stereotyp. Máme společné přátele, společné bydlení, společné rituály. To vše se najednou mění a změny nás jednoduše bolí.
Kvůli samotě, která nás mnohdy čeká. Neumíme žít sami a máme strach z toho, jak to všechno zvládneme. Mnohdy to neuneseme a začneme hystericky shánět nového partnera. To je ale nejhorší krok, který můžeme udělat. Je důležité nejprve se naučit žít sami, a až poté se znovu pustit do nového vztahu!
Kvůli vysvětlování, kterému musíme čelit. Oznámit to rodině, přátelům, v práci. Všichni se ptají a ještě více rozrývají naši bolest.
Kvůli poznání, že jsme investovali špatně. Ano, i to bolí. Zase jsme zklamaní, zase uzavíráme něco, v co jsme věřili.
Smutkem si musí projít každýZahojit zlomené srdce a začít znovu není ani tak otázkou schopnosti zapomenout. Jde spíš o to umět se oprostit od závislosti na minulém životě, jít prostě dál. Toho však nedosáhneme, bude-li nás někdo nutit, přemlouvat, ať už se na to „konečně vykašleme a jdeme se odreagovat do baru nebo na zábavu“. Podobná doporučení kamarádek jsou sice míněná dobře, ale svým způsobem naléhají na „hojící procesy“. Je třeba nechat věcem volný průběh a nehrnout se ihned do nové náruče.
Jinak doporučuji utěšovat, možná za to opravdu nestál a najde lepšího, možná se k ní vrátí, chce to jen čas, vše přebolí.

Další odpovědi
kropitko

Frede, proč by to BEAS nenapsala pěkně,když to celé okopírovala,,,,

Já nevím, když pominu ten kodex, na který všichni dlabete, tak není Vám trapné odpovídat tak, že seberete někomu jinému myšlenku a vydáváte ji za svojí vlastní?!?

BEAS omlouvám se, neděláte to jen vy, všichni se tak úzkostlivě bojí dát odkaz? Nebo tu chcete vypadat chytře? Nebo jste prostě jenom zapomnětliví???

Nedalo mi to a musím reagovat, jelikož ten článek poměrně dobře znám!!!

http://www.pro­zeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/laska-a-vztahy/16532-5-duvodu-proc-rozchod-tolik-boli

No a pokud jste BEAS Lucie Maixnerová o čemž pochybuji, tak se Vám velice omlouvám.

Terryle

Podpořit, říct, že víte, jak jí je a že zase bude líp, i když jí to teď nepřijde. To musí přebolet. A vy se jí asi snažte dělat radost, jak můžete – třeba i úplnejma maličkostma – dárek pro radost, uvařit oblíbený jídlo… a obecně ji jakkoli rozptýlit, ať přijde aspoň chvilku na jiný myšlenky. Pusťte si s ní film (ale zásadně ne nic romantickýho, pokud možno nic, kde nefigurujou vztahy – což je trošku problém :o) , vytáhěte ji do kina, na koncert, na výstavu, cokoli ji baví.

Pořád je lepší, když ji nechal po sedmi letech, než kdyby ji opustil třeba za deset let a měli děti, dům a podobně. Ale to jí teď neříkejte, to jí moc nepomůže.
Držím pěsti, ať se z toho dostane. Ale to může trvat měsíce…
Doplňuji:
A nemáte za sebou třeba sama taky nějakej těžkej rozchod? Zkuste si s ní o tom popovídat, že vám taky bylo moc špatně, ale pak to přešlo… a že jste potkala další chlapy a některý z nich třeba byl lepší než ten, co vás vlastně opustil… třeba její tatínek? Od mámy by to trošku pomoct mohlo.

hanulka11

Opravdu je to …život . To nikdo nevymyslí a nenaplánuje, prostě to tak asi měla být. Vemte si,že by měli děti, bylo by to mnohem horší. Je jasné, že je z toho hotová, kdo by nebyl. Chce to jen čas a jak radí ti nademnou nenechte ji smutnit přitulte se a povídejte si nebo vyražte po nákupech a na kafíčko a prostě aby neměla čas se tím zaobírat. Hodně sil přeji oběma. Co kdybyste si vyrazily na nějaký prima víkend ,třeba se cvičením -to by bylo prima -naplánujte něco…

Fred

BEAES to popsala perfektne. Neni co dodat.

Dcera by si nejspis mela precist primo tu odpoved. Ono uz jen pochopit znamena hodne. Je hodne dulezite, abychom rozumeli vlastnim pocitum, obzvlast v tezkych chvilich nam to pomaha vyrovnat se.
Doplňuji:
Diky kropitko za upozorneni. Malem bych mel o BEAES nespravne mineni. Tohle jsem opravdu necekal a docela me to ted zarazi. Je to primo kopirovane, kdyby z toho alespon jen cerpala, ale zkopirovat to a neuvest zdroj, to je hnusne. Za prve je to nemoralni, za druhe porusila kodex, za treti porusila zakon.

lorja

Kromě psychické podpory nemůžete dělat nic.Konečné rozhodnutí je na vaší dceři.

kropitko

Frede kodex mám už tam kde většina uživatelů, pokud mi o něco jde, tak o princip…a ten spočívá v tom, že je mi moc líto,do které fáze odpovědi dospěly,,,,jsou nedospělé,,,

Fred

jo, to je pravda ☹
nezbyva nez pamatovat si, jak se tu kdo chova a ke kazdemu jednotlive pristupovat podle toho. Ostatne jako obycejne v zivote. Vzdyt stejne je tu dost lidi, kteri se chovaji slusne, snazi se pomoci a kazda jejich odpoved je hodnotna.

Mili @

pro Terylle.
mám, taky jsem jí to říkala, že i velká láska se může změnit v lhostejnost nebo i nenávist…
bohužel, ale je to tak!
Zatím jí pořád volám a přes telefon jí říkám, že je moje všechno a že ji mám ráda!!!!