MichaelaMLJ

Dcerka stále nesedi

Ahoj maminky, me dcerce je 8 mesicu. Umi se prevalovat z briska na zada a zpet,na brisku i vysrkuje prdelku, ale lezeni ji nejde. A ani se sama neposedi. Ovsem, ma tendenci spise se postavit. Je to spatne? Kamaradka mi rika, ze je to spatne, ze by me pak mohla cekat Vojtova metoda. Ze dcerka bude mit spatne svaly a bude mit spatna zada. Ale ja si to nemyslim. Muzete mi poradit, prosim?
Dekuji Michaela

Nejlepší odpověď
Nikkol

Náš malej vůbec nelezl. Ani moc neseděl. Od sedmého měsíce ale sám běhal.A je naprosto zdravý. Každé dítě to má jinak. Doktorka na pravidelné kontrole pozná jestli se vyvíjí správně.

Další odpovědi
Drap

Nesem sice maminka, ale to co ti říká kamarádka je blbost. Neboj se, vše se časem srovná. Pokud máš pochybnosti, zeptej se lékaře.

Sůwa

Podobná situace probíhá u mého vnuka. Je mu 8 měsíců, sám se neposadí, ale protože ho dcera dává na zem do velké ohrádky, naučil se lézt po čtyřech. Jakmile se chce postavit, hned ho zas dá na zem. Podle dětské lékařky je to tak správně, nechte dítě aby se pomalu naučilo lézt, nestoupalo si a na sezení je taky času dost. To je právě pro zpevnění svalů důležité. Dcera jako mimino lezla až do 14 měsíců.

hanulka11

nemůžeš srovnávat jedno dítě s druhým, každé se vyvíjí jinak…to některé maminky "cepují"děti podle knih…
není to dobře ,můj syn lezl -ale jen dozadu a seděl taky dlouho …neboj vše přijde ve správný čas ,kdy na to dítě bude připraveno

kapka

Moje kamarádka má dceru, která, když jí bylo 8 měsíců, tak uměla pouze zvednout hlavičku. Já mám pocit, že se ani neotočila, ale už je to dávno, tak si nejsem jistá. V každém případě neseděla, nelezla, ale ani nemohla být řeč o nějakých snahách se postavit. Chovala se jako mnohem mladší miminko.
V těch osmi měsících s ní kamarádka zrovna začala cvičit Vojtovu metodu. Alarmující je, že na pomalý rozvoj své dcery dětskou lékařku upozorňovala už mnohem dřív, ale bylo jí řečeno, že je pouze LÍNÁ. Až v těch osmi měsících uznala, že holčička potřebuje cvičit Vojtu. Mohlo se začít mnohem dřív. Takže není doktor jako doktor, všem se opravdu nedá důvěřovat. Pokud nemáte ke své dětské doktorce důvěru a nezdá se Vám vše v pořádku, zkuste nechat dceru vyšetřit i jinde, pro jistotu.
Dcera kamarádky je dnes už cca dvanáctiletá, tenkrát se cvičením dosáhlo pokroku, zjistilo se ale později, že není úplně vpořádku mentálně, pohybově je na tom normálně, ale má trvale lehčí mentální postižení, ale téměř to v běžném životě není znát, má to velký vliv jen na její vzdělávací možnosti. To píšu jen, aby byly informace úplné. Ne proto, abych Vás strašila, každý příplad je jiný.
Jen chci říct, že někdy máma vycítí, že něco není v pořádku mnohem dříve než špatná doktorka. A na vyloučení všech pochybností máte určitě právo.

hanny 2

Máme podobnou zkušenost jako Kapka.Dcera dětskou lékařku několikrát upozorňovala na to,že malý neleze,nesedí atd.Potom se plazil tak,že jednu nohu krčil a odrážel se a druhou nataženou za sebou tahal.Ta to nijak neřešila,protože jejich paní doktorce se prostě jen tak něco řešit nechce.Tak si dcera v 10-ti měsících syna o to přímo řekla,že s ním chce jít na rehabilitaci.Tam jí bylo řečeno,že měla přijít už ve 3 měs.,že by mohl být až vyroste hrbatý nebo dislektik – ale to už jsou extrémy.Cvičili 2 měsíce Vojtovu metodu – musí se opravdu poctivě,tak jak na rehab.doporučí – a malý všechno dohnal a je v pořádku.Takže pokud máš pochybnosti,tak doporučuji raději si o to říct,jít tam a být v klidu!

pokazdejinak

promiňte mi ten výraz, ale vaše kamarádka je pěkná pipina :)

to, co popisujete je u 8 měsíčního miminka naprosto normální stav… dítě nejdřív leze a až z lezení se zvládne posadit – možná :) syn se plazil až do 10 měsíců a sedal si až ze stoje – každé dítě je jiné!
nenechte se stresovat, pokud je miminko čilé a veselé a doktor/ka je spokojená s vývinem, buďte i vy :)

hlavně dcerku předčasně neposazujte – žádné obkládání polštáři – to byste jí teprve potom zadělala na bolesti zad… nechte jí, ať si na to přijde sama :) i to vstávání je normální, jen ji v tom ještě nepodporujte, na chození je opravdu brzy

MichaelaMLJ

Dekuji Vam vsem za odpoved. Davam ji i na zem, ale na deku, protoze mame plovouci podlahu a to ji klouze a bojim se, aby se neuhodila do hlavicky. Myslite si, ze pomuze ten penovy koberec pro deti (puzzle), aby se neucila lest?