jurakova

dcera ukončila středni školu udajně chodí do školy dál jak je to s výživným?

Byvala manželka chce výživné dale aniž by mi někdo doložil potvrzení o dalším studiu dcery.Jak se mám zachovat dceři bude dvacet let.Děkuji za odpověd Standa

Odpovědi
Syd

http://www.vy­zivne.cz/vyzi­vovaci-povinnost-rodicu-k-detem
Ale to potvrzení se mi zdá že máte právo požadovat

Michal Kole

Studovat lze až do 26 let. Pokud studuje denní studium výživné se musí platit dokud studium neskončí a nebude schopná se živit sama.

standa

  1. exmanželka nechť na výživné zapomene, protože to už není její záležitost
  2. jednejte již jen s dcerou, které buď budete věřit, že studuje a nebo ji slušně požádejte, aby vám doklad o studiu předložila
  3. pokud se s dcerou nedohodnete na oboustranně rozumné výši výživného, tak bude muset rozhodnout soud, a to nejspíš na žádost vaší dcery

Doporučuji dceru pozvat na kávu a zde se pokusit o dohodu…