darysa

Dcera má dům na náměstí ke svému domu přijela autem vyložit si nákup + novou televizi.Okamžitě k ní přišli dva z Městské

policie hned si jí vyfotili a dali pokutu 200,–Kč. Když jsem se jich zeptala jak to má udělat až si bude stěhovat nábytek odpověděli, že se bude muset nosit přes celé náměstí.Připadá mi to přitažené za vlasy! Co vy na to?

Nejlepší odpověď
Conchus

Ta otázka není úplná. Je tam nějaká dopravní značka upravující stání či zastavení?

Další odpovědi
anonym

Řidič může zastavit na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu; stát tam však nesmí.

Osobně bych zavolal náčelníkovi MP,popřípadě se obrátil na odbor dopravy na MÚ.

hanny 2

Když tam bydlí,tak ať si vyřídí,pokud to jde, výjimku s povoleným vjezdem a parkováním!

venkovan

Neměla platit a na strážníky poslat stížnost, že neznají silniční zákon (napsat do vyjádření k pokutě) aby byly rádně proškoleni a byla jí poskytnuta informace o tom kdy akdo je nově proškolil. Zároveň bych žádal o odejmutí prémií pro nekvalitní práci.

cukrar

Zřejmě je na náměstí zákaz vjezdu, či jiná místní úprava…sdělte to prosím.

daryso, za co jí dali pokutu? Jaký předpis porušila?

Ti co radí, abyste si šla stěžovat na stážníky, sdělte prosím co porušili?

mojitek

To je pravda-musíte sdělit jakou dopravní značku měla porušit.Pokud zákaz vjezdu,tak jestli neměla"vyjímku" např.vjezd do pěší zóny,tak postupovali správně.Pokud pouze zastavila a vyložila náklad v modré zóně tak se o parkování nejedná a strážníci dali pokutu neoprávněně.Kaž­dopádně je to přitažené za vlasy-chlapci byli příliš aktivní a troška vlastního rozumu by jim neuškodilo