annas

Dáváte si občas s někým „scuka“ nebo „spich“?

Moravismus a čechismus? Nebo se slova používají u nás všude?

Slovo spich jsem slyšela poprvé asi před 3 dny. Scuka si občas dávám …

Pokud odpovíte, napište prosím, zda jste z Moravy nebo z Čech. Děkuji.

Znáte i jiná pojmenování pro schůzku?

Nejlepší odpověď
Nozdrolomo

já jsem z Čech a dávam si „spicha“ :)

Další odpovědi
dědapetr

Brno.Používá se stále scuk, spich, slez.

anonym

Rande,dostave­níčko,štando,sťuk.
Doplňuji:
Čechy

iceT

Jsem z Moravy a dávám si scuka i spicha a občas rande,ne ovšem v tom smyslu jak je myšleno(milos­tné).Nebo se taky slezem.

baghira

Dávám obojí, ale častěji scuka. Střední Morava.

Drap

Jsem kousek od Brna . Výrazy scuk i spich používám asi už odjakživa.

anonym

Jsem z Čech (Krkonoše) a v době mého mládí se používalo běžně (a nebo i teď v kategorii starších lidí), ale od dnešní mládeže jsem to neslyšel.

quentos

Podkrkonoší – spich se tu používá běžně, naopak scuk příliš ne

anonym

V Čechách odjakživa spicha, scuka málokdy, jen když sem občas zavane moravský vliv.

pokazdejinak

dávám si nejčastěji spicha, až pak sčucha a nebo jdu na slezinu :)

Čechy

gnosis

bydlim na valassku, a ani jedno z techhle slov jsem snad jeste nemel v hube. ja se radsi klasicky schazim. „sejdem se tam a tam, v tolik a tolik“

BlueRabbit

Na Slovensku máme stretko.