Avatar uživatele
Terryle

Dáváte si něco zvláštního do kafe?

Nemám na mysli klasiku jako mléko, smetanu, cukr. Spíš něco, co chuť kafe trochu ozvláštní – koření, likér, jiný nápoj, zvláštní sladidlo… nebo cokoli.

Osobně se můžu umlátit po latte s karamelem. Oříškovej nebo mandlovej likér taky není zlej. V létě si dělám ledové kafe s cocacolou – mléčný kafe napůl s colou, pěkně to napění, nemusí se to sladit a má to naprosto neopakovatelnou chuť. Nedávno mě napadlo zkusit dát do kafe lžičku směsi koření na čaj masala – a výsledek je skvělej, je to aromatický a pěkně to protáhne. Dneska jsem se s experimentem poprvé trošku uťala – zkusila jsem med. No, pít se to dá, ale nedoporučuju :o)

Máte vy nějakou neobvyklou specialitu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, anonym, BEAES, hanjimka před 4891 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Výborná je se skořicí -jemně posypat -zavonět.
Nebo miluji s vaječným koňakem .
Obojí mi chutná . V kavárně si dávám i s panákem brandy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

čas od času skořici – příjemně chutná a navíc má sama zahřívací účinek. Ale musí být na to chuť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mili @

Vaječný końak, skořici nebo kostičku čokolády.
Dobré je kafe i s rumovou pralinkou.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

S medem mi káva chutná, já si s ním sladím, možná je to o zvyku, jinak skořice, šlehačka a likéry jsou do kafe fajn. Mám ráda i menší kopeček vanilkové zmrzliny. Jinak nic neobvyklého nemám, není nad klasiku!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Med jsem zkoušela a docela mi to šlo.Nejraději mám ale skořici.Vařím si instantní kafe a hned tam dám trošičku skořice,zalít,při­dat mléko a mňam.Už si to jdu udělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Není to sice nic zvláštního,ten Rum,pardon,tuzemák co si do kávy dávám,ale chutná to skvěle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Můžeš zkusit trošku kardamonu. A fakt jen malinko. Někomu to chutná, jinému ne.
Medu do kávy se musí dát jen málo, jinak naruší chuť kávy. Znám pár lidí, co takto kávu sladí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na vojně prý nám dávali do kafe brom. Jestli je to pravda nebo ne nevím. Prý aby tam neměli tolik hřebců. Jestli to byla pravda, tak to stejně moc nepomáhalo.
Oříškovej ani mandlovej likér jsme neviděli ani na papíře, ale pro ty potřebný to nahradila ruská hydraulická kapalina do letadel na bázi
lihu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Terryle

Mosoji, tak vy jste mě dostal. Ruská hydraulická kapalina mě fascinovala silou nezměrnou. A pak se člověk diví, že se o Aeroflotu tradujou takový šílený pohádky o ožralejch kapitánech, když se takováhle věc dá lejt i do kafe :) Mimochodem, vy jste byl na vojně u letectva? Tak to máte můj naprosto bezpodmínečný obdiv a respekt :o)

před 4890 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek