terry

Dáváte přednost mikropeletkám nebo vločkovému krmivu? Znáte nějakou cenově přijatelnou náhradu za Hikari? Díky

Co je vhodnější?
Mám paví očka, pár neonek, sumečka a ancistruse. Sumečka a ancistruse po 1 ks – ještě k nim dikoupím. Těm dávám ty " ploché pecky" z řas.

Doplňuji:
Nikdo tady nekrmí rybičky, abi mi napsal co a jak?

Nejlepší odpověď
Danča84

Ahoj Terry, já měla teda závojnatky, a nedala jsem dopustit na značky Sera a Tetra. Levnější nekvalitní krmiva (Lon, Dajana, apod.) často obsahují nevhodné složky, jako třeba maso teplokrevných zvířat, na které ryby nemají uzpůsobené trávení a může jim způsobit zdravotní obtíže – piraně ani žraloky přeci nechováš, že. Pokud Ti tedy záleží na zdraví svých rybek, doporučuji zainvestovat do kvalitních krmiv. Vždyť na jak dlouho Ti balení vystačí? To Ti snad těch pár korun navíc rozpočet nezruinuje, nebo ano? (netvrdím že je to Tvůj případ, ale mnoho lidí se děsí, kolik kvalitní věc stojí, koupí šunt a za rohem pak ušetřený rozdíl vyhodí za nějakou hloupost, či za cigarety a podobně…)
Nebo alespoň čti složení na obalech, a pokud by Ti nějaká složka připadala, že to ryby podobné těm Tvým v přírodě nežerou, nekupuj to.
Jinak, Tvé rybky obývají akva ve všech výškách. Z toho důvodu bych Ti doporučila raději vločky, které nejdříve plavou – odtud je sežerou paví očka a neonky, a zbylé pak klesnou na dno, odkud je vyzobají sumečci. Peletky většinou plavou, takže bys jimi nakrmila jen část osazenstva a ty sumečky bys musela krmit zvlášť třeba tabletami, které naopak rychle klesají.

Další odpovědi
bubukaa

já používám Tetra a jsem spokojená

RomanP

já krmím ve svých nádržích jen Tetraminem již několik roků a ryby rostou a jsou zdravé, dřív jsem lovil nitěnky. Nitěnky jsou náročné na časovou péči a času jaksi momentálně nemám nazbyt.Vyborné krmení je mražené které se dá koupit , není drahé a rybky si budou mlaskat

terry

Dančo – děkuju.
Já právě kupuju Hikari a docela to leze do peněz, tak jsem hledala kvalitní krmivo za lepší cenu.
A peletky od Hikari trochu klesají, takže něco sežerou rybky nahoře, něco pochytjí a zbytek dole u dna.
A sumečkům tam házím tablety.

Danča84

Terry nemáš zač, když můžu, pomůžu:-) Jen bych ještě doplnila, „horním“ rybkám můžeš koupit na střídání i sušené krmivo (dafnie, patentky…), na tom není moc co zkazit ani u levné značky. Nebo pro všechny co máš, občas pro zpestření živé nítěnky nebo vodní vši – nítěnky se někde ve zverimexech prodávají, vši co vím, strejda lovil hustou síťkou v rybníce, ty se asi neprodávají. U živého dej ale pozor, mě nítěnky zalézali do filtru a písku, takže po zkrmení koupeného množství jsem musela akva komplet vygruntovat(@_@) Jinak, kvalitní krmivo hodně levně asi nekoupíš (Hikari neznám, nevím kolik stojí), ale cena není vždy ukazatelem kvality – někdy se i nekvalitní prodává za draho. Ostatně jako asi u všeho zboží…