Dávají se velikonočním koledníčkům i peníze? A kolik? -iv-

Nejlepší odpověď
chudst

Jak kde, moc malo, ale obcas jsem to zazil. Nekde desetikacka, nekde dvacka. Pokud to nejsou primo vasi znami, tak jim dejte jen vajicko a treba cokoladu, nebo jim dejte na vyber mezi cokoladou a penezi. Kdyzbyste mela davat kazdemu kdo prijde vsechno, asi by se vase penezenka pekne vyvetrala :)

Další odpovědi
hanulka11

Já peníze nedávám, to víš že by brali, ale to pak není pomlázka, od toho se barví vajíčka a jestli se jim to nelíbí tak podruhé nepřijdou…to už je jejich volba.
Koupím vždy i čokoládová vajíčka a zajíčky nebo kuřátka to zmizí nejdřív.

oskar

Koledníci berou všechno.Já myslím tak 5.kč.

majaop

ˇJá tedy peníze nedávám jen jednou a to když jsem bydlela na vesnici a par dní před velikonocema chodili s řehtačkama.Pro koledníky mam vždy jen sladké a vajíčka obarvená.

Džuls

Ja som dávala sladkosti a kamarátom od 10– 50 korún. Podľa toho, či prišiel nejaký rovesník, alebo skôr bratov- mladší kamarát. Rodine už samozrejme inak 🙂