Avatar uživatele
bolak

Dávaj policajti pokutu i za rozbitý světlo (zadní u auta)?

Nebo jen napomenutí a pohlavek?

Zajímavá 0 před 4269 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Za rozbité zadní světlo by mi nemohli dát pokutu.Povinností řidiče je zkontrolovat auto před jízdou-ne během jízdy.Pokud Vás zastaví,tak řeknete,že auto bylo v pořádku a tudíž se muselo rozbít někdy během jízdy.A pokud mají jiný názor tak Vám musí ONI dokázat opak-a jakpak to dokážou…?V žádném případě pokutu neplaťte.To není návod jak jezdit bez světla,je to jen krátkodobé a nouzové řešení které se může přihodit každému.Samozřejmě ježdění bez byť jednoho funkčního světla není dobré-tzn.co nejdřív opravit,oprava je jednoduchá.Ovšem u novějších aut je to na servisu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

V Rakousku nás sice zastavili, ale (asi jen proto, že jsme uměli jenom slovo „Gas“) potom nás poslali pryč s tím, že si to máme opravit. Ale to jen poté, co řidič dýchal a ukazoval papíry a trojúhelník :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

meTTax co je to za radu?
Zrovna od vás bych to neočekávala,pre­zentujete se tu jako odborník veškerého práva…
Klamat by se nemělo byť jde zdárně jen o maličkost...... ☹
Doplňuji:
op:zdánlivě

Upravil/a: aramah

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

bolaku, bacha na chybné odpovědi zde.
Jak moc je rozbité to světlo? Podle toho (ne)bude přestupek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

cukrář: nemyslím prasklý kryt, jen rozbité (nefungující (nesvítící)) světlo

aramah: on mě klame? jaká je správná odpověď? 299 793?

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
meTTax

Dobrý den,

bylo to spíše myšleno, že bych neměl psát, jak se tomu vyhnout, neboť je to klamání. Také proto jsem nechal mou odpověď zmizet.

Zůstávám s pozdravem

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

meTTax: Právě, to mě zajímalo.. co když řeknu že když sem vyjel, tak bylo světlo v pořádku? Přece mě nemůžou pokutovat za to, že mi praskla během jízdy žárovka ve světle a opak mi nedokážou…

před 4269 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek