pizlicka

dava se invalidni duchod na uzkostno-depresivni poruchu s agorafobií?

myslíte,ze sena tuto poruchu dava invalidni duchod,pokud ma clovek tohle vyjadreni od psychiatra a ma tam napsano,ze je minimalni moznost pracovního zarazeni,a léčba je zatím s nejstym výsledkem??

Nejlepší odpověď
da ny

Teoreticky je to možné, tato věta " je minimalni moznost pracovního zarazeni,„
odborného lékaře může velmi napomoci k získání ID alespoň 1. nebo 2. stupně,
slůvko "zatím“ – minimálně na rok či 2 (pak se jde opět ke komisi).
Nyní se opět posuzuje celkový zdravotní stav.

Další odpovědi
Drap

O přiznání invalidního důchodu může rozhodnout pouze posudková komise. Důchod nelze přiznat pouze na základě onemocnění. Osobně však pochybuji. Chybějící ruka dnes neni důvodem k přiznání plného invalidního důchodu.