Zlatý

Dává se dnes ještě finanční odměna za zlepšovák? Nebo Vám ho v práci "jenom" ukradnou?

Několikrát jsem zaslechla, že za zlepšovák se dnes už neplatí, protože je povinností každého zaměstnance podílet se na chodu firmy i tímto způsobem. Tedy, že každý nápad a vylepšení je součástí běžné pracovní náplně zaměstnance. Takže nebude navíc placen za to, co má dělat "normálně".
Je to tak?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Dnes už to tak nefunguje.
Z druhé strany, co slýchám od otce z vyprávění z vojny, tak je fakt, že tam se každý zlepšovák velmi cenil - dokonce bylo hezké, že si mohli vybrat, jestli peníze, či láhev "mňamka". Obvykle to vyhrála "mňamka" v podobě domácí pálenky přímo od nadřízeného. :-) Je škoda, že dneska už zaměstnanci ztrácí motivaci a naopak, když zlepšováky nepřinášejí, je schopná je firma bez problému ze dne na den vyrazit...

Další odpovědi:

Zlatý

U nás se zlepšovatelství podporuje, neboť na tom firma vyvaří pěkné prachy. Poměrně rozumnou část i dá zlepšovateli. Je to odstupňované, myslím, že když to např. vygeneruje úsporu cca 300 tis. Kč ročně, pak zlepšovatel dostane jednorázově cca 100 tis. Kč. Za 10 mil., je pak lehce přes půl milionu. To jsou docela dobrý prachy, no ale vymysli to?! ;-)

Stříbrný

ano viz moje odpověd na podobnou otázku :http://www.odpovedi.cz/…

ovšem nikdo mi ho nezaplatí,jen jsem tím ušetřil dost času.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

Alesh: hele, a jak se pozná zlepšovák? to musí bejt něco matriálního? já že sem se byl jednou kouknout do fabriky kde dělá kámoš, a tam byla směna 50 lidí šéf na ně furt řval že jednou pomalu, že jim to furt stojí, a já se jentak jako zeptal: "hele proč tohodle chalpa nedáte sem, támhle ty dva tam a tenhle aby převzal pozici tadytoho a ten pak může jít na cigáro", no a tak to tak udělali a norma splněna na 130% prej, a nikdo mi nic nedal, ještě po mě chtěli vrátit tu cedulku VISITOR, prej je putovní a mají jenom dvě na celý patro...

Zlatý

Damiana

Alesh: Fakt? Tak to je dobré. :-)

Zlatý

Alesh

Fakt.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.