martin21000

Nevíte někdo, jak načíst proměnou (a samozřejmě ji použít u výpočtu) ve scanf? A poté vytisknout její výsledek v printf?

Sice vím, že toto není žádná odborná stránka přes programování ale i přesto to zkusím, jelikož nemůžu čekat moc dlouho někde na fóru, než mi odpoví 🙂
Nevíte někdo, jak načíst proměnou (a samozřejmě ji použít u výpočtu) ve scanf? A poté vytisknout její výsledek v printf?
Na googlu jsem něco v angličtině našel ale všude pracovali už se zadefinovanou proměnnou. A to se mi do příkladu nehodí. Potřebuji pokaždé načíst jinou.
Díky moc.
Doplňuji:
Bohužel, nefunguje :(
Vím, jak napsat program, který načte proměnnou, vypočítá ji a pak vytiskne. Já jen potřebuji znát jak bude vypadat ta konverze u scanu. U printu to má být %lld ale nevím jak u scanu :/

Odpovědi
9of8

No nevím jestli chápu dobře otázku, ale chceš získat proměnnou z user inputu a pak s ní pracovat? ( předem upozňuji, že nedělám s C)

long long promenna;
long long vysledek;
scanf( „%s“, &promenna );
/* Provede se vypocet s promennou, samozrejme potreba ohlidat deleni nulou, aby se nepresahl long long int atd. */
vysledek = abs( promenna );
printf( „Vysledek za pouziti promenne %s je %s“, promenna, vysledek );
Doplňuji:
Opravuji, samozrejme ne %s ale %Ld
%ld pro long int, %Ld pro long long int
Zdroj: http://beej.us/gu­ide/bgc/output/html/mul­tipage/scanf.html

gecco

Potřebuješ předem definovat proměnnou…
😉
Ale „pokaždé“ ji můžeš znovu načíst.
___
long long int x, y ;
scanf(„x=%lf y=%lf“, &x, &y);
y=f(x)
printf(„%lf“, y);
Doplňuji:
Oprava, sorry (načítáš jen „x“)
long long int x, y ;
scanf(„x=%lf“, &x);
y=f(x)
printf(„%lf“, y);